34482277945_aaf17f96a3_o

Чому “Інша Освіта” займається проектами та програмами в сфері культури?

Освіта є для нас інструментом для зміни суспільства на більш вільне, інклюзивне та справедливе. Освіта (точніше, постійне пожиттєве навчання) допомагає краще розуміти себе та інших, об’ємніше оцінювати поточний контекст та історичний бекґраунд, допомагає спілкуватися, домовлятися та об’єднуватися.

Відповідно до цього ми розуміємо культуру як наскрізний фактор, який допомагає громадам “склеюватися”, згуртовуватися та посилювати взаємозв’язки всередині, а суспільству – функціонувати. Саме завдяки цьому наскрізному фактору ми маємо можливість рефлексувати над особливо гарячими темами, а завдяки некогнітивним методам можемо виходити на діалог стосовно речей, які ще неможливо проговорювати напряму. Ми ідентифікуємо низку дефіцитів в полі неформальної освіти у сфері культури, та вже починаємо працювати над пілотними програмами для їх заповнення.

Таким чином, освітні та культурні проекти для нас є інструментом розвитку громад. Працюючи міждисциплінарно, ми поєднуємо в наших програмах освіту, культурні та мистецькі ініціативи, дотичні до суспільного розвитку та публічної історії теми, сектори класичної благодійної роботи та гібридні моделі соціального підприємництва. Нашим органічним та логічним шляхом стала все більша концентрація на культурних форматах та практиках, і найближчим часом ми будемо інтенсивніше досліджувати це поле та цей шлях. Це означає, що проектів в сфері культури в “Іншій Освіті” буде більше!

Як “Інша Освіта” працює (та працюватиме) із темами, що пов’язані з культурою? Які формати та інструменти ми використовуватимемо?

- Через пілотування навчальних та мережувальних програм в сфері неформальної культурної освіти (культурний менеджмент / проектний менеджмент у сфері культури, національний та міжнародний обмін досвідом, співтворення та синтезування знання в місцевих, національних та міжнародних спільнотах)

- Через розробку та менеджмент культурних програм з ціллю розвитку потенціалу місцевого культурного поля та підсилення місцевих громад (grassroot capacity building для музики та візуального мистецтва, розвиток гібридних моделей для самозарадності місцевих культурних ринків)

- Через роботу з фізичними просторами для культурних ініціатив

– Через організацію культурних подій, які формують попит на культурний продукт в спільнотах

Тож найближчим часом чекайте ще більше міждисциплінарних проектів у сфері культури та цікавих колаборацій від “Іншої Освіти”! Слідкувати за останніми новинами нашої організації можна на фейсбук-сторінці або підписавшись на щомісячну інформаційну розсилку.

Глосарій:

Пожиттєве навчання – навчання протягом усього життя (англ. life long learning).

Некогнітивні методи – методи неформальної освіти та групової фасилітації, що покладаються радше на чуттєве сприйняття та емоційний/соціальний інтелект, ніж на систему раціонального мислення.

Пілотна програма – програма-прототип.

Мережувальна програма – програма, що має на меті знайомство та налагодження зв’язків між гравцями одного або кількох полів задля їх взаємопосилення.

Grassroot capacity building – посилення спроможності ГО та громад “знизу”, тобто за їх активної участі та ініціювання цього процесу.

Самозарадність – здатність людей/громад/організацій ідентифікувати та примножувати свій потенціал та вирішувати виклики, що постають перед ними, за його максимального використання.