Інша Освіта читає

Менше, ніж за тиждень, а саме 13 вересня, розпочнеться книжково-літературна подія осені – львівський Форум видавців-2017. Щороку до Форуму українські видавництва друкують сотні нових книжок – спробуй не загубитися у цій лавині нових знань! Інша Освіта переглянула список новинок, що вийшли цього року, і підготувала список із 13 книжок, частину з яких сама вже прочитала, а частину з яких точно буде читати цієї осені. Цей список стане в нагоді усім, хто має справу з організаційним розвитком та просуває власну організацію, хто займається супільними змінами у широкому значенні, або розвиває корпоративну культуру свого бізнесу. А також тим, хто просто цікавиться своїм внутрішнім “Я”, і прагне його саморозвитку і грамонії у світі, що стрімко міняється.

Брене Браун. Дари недосконалості. Як полюбити себе таким, який ти є

Видавництво: Клуб сімейного дозвілля, 2017.

Ця книжка — результат приголомшливого дослідження: як люди сприймають свою недосконалість. Аналізуючи тисячі історій чоловіків та жінок у віці від 18 до 87 років, Брене Браун дійшла вражаючого висновку: щасливими людей робить не досягнення власного ідеалу, а визнання своєї недосконалості. Стати щасливим легко — треба щиросердно прийняти свої недоліки і вразливість. Сміливість, співчуття та душевна близькість — дари недосконалості, що допоможуть відчути себе самодостатнім та щасливим і скерують на 10 головних дороговказів до щиросердного життя.

Малколм Гладуел. Поворотний момент. Як дрібні зміни спричиняють великі зрушення

Видавництво: Клуб сімейного дозвілля, 2017.

Модні тренди, товари, інформація, ідеї — це віруси. Не вірите? У сучасному світі вони поширюються саме так, охоплюючи мільйони людей та перетворюючись на справжні соціальні епідемії. Малколм Гладуелл пояснює, чому ми так любимо копіювати поведінку інших і чому взагалі сучасне людство надзвичайно залежне від подібних до себе. Наука маніпуляції функціонує дуже підступно, але результативно. “Поворотний момент” — блискуче дослідження про те, як поширюються соціальні епідемії та як вони впливають на наше життя.

Рубін Ґретхен. Проект Щастя

Видавництво: Видавництво Старого Лева, 2017.

Одного дощового дня в міському автобусі Ґретхен Рубін запитувала себе: “Чого я хочу від життя?”. І зрозуміла, що передовсім хоче бути щасливою. Так незвично було роздумувати над щастям, але вона вирішила присвятити цілий рік Проекту Щастя, який змінить її життя. І дійшла простої істини: працюючи над собою щодня, згідно плану, ви маленькими кроками наблизитеся до своїх мрій, здобудете на цьому шляху впевненість у собі, підтримку і визнання близьких вам людей. “Проект Щастя” — це книга ідей, яка синтезує тисячолітню мудрість та наукові дослідження, практичні поради та безцінний досвід жінки, яка, схоже, зрозуміла, що маленькі життєві зміни приводять за собою великі.

Річ Карлгаард. Людський фактор. Секрети тривалого успіху видатних компаній

Видавництво: Книголав, 2017.

Як збудувати сильну й успішну компанію, що впевнено впроваджує інновації та зберігає стабільність навіть у кризові часи? Річ Карлґаард, видавець американського ділового журналу Forbes, видатний підприємець та аналітик, переконаний: ключ до успіху варто шукати в нематеріальній складовій бізнесу – так званому “людському факторі”. Автор розповідає про те, як сформувати сильну команду, створити ідеальні умови для її розвитку та, зрештою, привести свою компанію до високих успіхів і перемог на тривалий період. Карлґаард ідентифікує п’ять ключових змінних, які складають “Людський фактор” кожної організації: довіра, розум, командна робота, смак та історія.

Деніел Канеман. Мислення швидке й повільне

Видавництво: Наш Формат, 2017.

Зазвичай ми вважаємо, що діємо раціонально. Але чи справді це так? На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проекти й загалом приймати неправильні рішення. “Мислення швидке й повільне” навчить вас ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження. Утім книжка не є сухою інструкцією з експлуатації мозку. Це психологічна драма з двома дійовими особами у вашій голові — інтуїтивним та усвідомленим мисленням.

Сьюзен Кейн. Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати

Видавництво: Наш Формат, 2017.

Кілька століть нам нав’язували ідеальний образ людини — комунікабельної, харизматичної, енергійної, — мовляв, саме ці риси — запорука успіху. Тому й не дивно, що більшість переступила через себе, намагаючись відповідати цьому взірцеві. Сьюзен Кейн вважає, що час скинути маски, і на численних прикладах з політики, бізнесу, освіти, громадського та культурного життя розповідає, у чому криється потенціал тихих людей. Кейн сама інтроверт, тому щиро ділиться порадами, як здобути успіх на роботі і в особистому житті, при цьому залишаючись самим собою.

Ґері Келлер, Джей Папасан. Одна справа. Як робити менше, а встигати більше

Видавництво: Наш Формат, 2017

Вам потрібно менше. Вам потрібно менше відволікатися, витрачати менше часу на другорядні речі, марнувати менше життєвих сил на неефективну роботу, давати менше невиконуваних обіцянок і брати на себе менше непідйомних зобов’язань. Водночас ви прагнете більшого. Більшої продуктивності, більших доходів і більшого задоволення від життя. Зараз вам здається, що цього неможливо досягти. Рецепт вашого успіху на диво простий — варто лише визначити ОДНУ справу, ВАШУ справу, саме вона зробить вас щасливим у всіх сферах життя — робочій, особистій, сімейній і духовній.

Мері Туррел Сьодерберґ. Хюґе

Видавництво: Bookchef, 2017.

Хюґе — це не просто модне данське слівце, що нині стає невід’ємною частиною нашого тезауруса. Хюґе — це ще й філософія щастя і натхнення. Це можливість віднайти затишок у кожному закутку дому, відчути радість в улюбленій місцині або ж просто випромінювати натхнення і дарувати рідним і близьким хюґовий настрій. Тож швиденько облиште всі справи, наповніть келих улюбленим вином, умостіться на м’якенькому дивані (пам’ятайте, щоб узяти лежак для домашнього улюбленця), включіть дітей на «беззвучний режим» і нумо насолоджуватися книгою про філософію радості по-данськи. Хюґового читання!

Екгарт Толле. Сила моменту Тепер

Видавництво: Terra Incognita, 2017

Ця книга про те, що всі ми – божевільні. Божевільні, які ходять і розмовляють самі із собою. Просто більшості з нас це поки що вдається робити непомітно для інших – як, зрештою, і для себе самих. Ця книга про важливість уміння не думати. Бо тільки там, за межею слів, є все те, чого ми так розпачливо прагнемо: натхнення, радість, справжня любов. І воно доступне нам вже і негайно – у магічній миті Тепер. Уже багато років поспіль Екгарт Толле займає перші позиції рейтингу духовних лідерів сучасності разом зі своїм приятелем Далай-ламою. Тихий і надзвичайно скромний, він збирає мільйонні аудиторії по цілому світу і простою мовою говорить про складне – трансформацію свідомості та духовне пробудження.

Брайан Трейсі. Як керують найкращі

Видавництво: КСД

На відміну від багатьох книжок з лідерства, що змальовують широку загальну картину, складні теорії та концепції, бестселер визнаного тренера з особистісного розвитку та бізнес-консультанта Брайана Трейсі цілком орієнтований на конкретну людину — керівника будь-якої бізнес-ланки. Незалежно від того, чи має він у підпорядкуванні десятки людей або ж десятки тисяч, основні його обов’язки залишаться незмінними — ставити перед собою цілі та впроваджувати інновації, розв’язувати проблеми й визначати пріоритети, стати прикладом для інших, надихати й мотивувати. Прості, перевірені, цілком практичні кроки навчать, як ефективному лідеру вести кадрову політику, самовдосконалюватися та організовувати власну діяльність, делегувати повноваження й керувати командою, які вирішальні чинники успіху треба враховувати й чому так важливо в бізнесі дотримуватися принципів військової стратегії.

Мігай Чиксентмігаї. Потік. Психологія оптимального досвіду

Видавництво: Клуб сімейного дозвілля, 2017.

Мігай Чиксентмігаї — відомий американський психолог та почесний професор Клермонтського університету, член Американської академії освіти, Американської академії наук та мистецтв і Національної академії досліджень дозвілля. Автор близько 20 книжок і понад 120 статей про творчість і щастя. Він зробив неоціненний внесок у розвиток сучасної психології, досліджуючи такі незвичайні теми, як щастя, креативність та особисте благополуччя.

Вільгельм Шмід. Душевний спокій. Чого ми набуваємо, коли старіємо.

Видавництво: Книги ХХІ, 2017.

Чи можна віднайти щось позитивне у старінні? Сучасний німецький філософ Вільгельм Шмід пропонує власний погляд на це питання. Найбільшим надбанням літ він вважає можливість досягти психологічної рівноваги. У цій книжці В. Шмід пропонує читачеві долучитися до спроби віднайти 10 кроків до душевного спокою, спираючись на спостереження, досвід та міркування.

Уільям Юрі. Сила позитивного “ні”. Як сказати “ні”, але зберегти угоду і стосунки

Видавництво: Книголав, 2017.

“Ні” – мабуть, найважливіше і найпотужніше слово в людській мові. Щодня ми опиняємося в ситуаціях, коли повинні сказати “ні” – вдома, на роботі, в суспільних закладах та громадських місцях. “Ні” – це слово, яке ми використовуємо, щоб захистити себе і все, що має значення для нас. Однак неправильно сказане “Ні” здатне знищити те, що ми найбільше цінуємо, або ж розлютити і відвернути від нас людей. Як же досягти бажаного результату, але зберегти гарні взаємини? Секрет – у мистецтві “позитивного НІ”. Це проста і перевірена схема, яка складається з трьох етапів. “Сила позитивного Ні” написана на основі курсу Уільяма Юрі для керівників і фахівців у Гарвардському університеті.