29513685_10156524039759416_326279227_o

Girls Can! Неформальна технічна та ІТ освіта для дівчат як шлях до сталого та стійкого економічного розвитку

Ще й досі дівчат часто виключають з переліку претенденток на ролі майбутніх винахідниць, іноваторок та технічних спеціалісток, обмежуючи їх розвиток іншими “гуманітарними” освітніми траекторіями. Часом своїми необережними діями чи словами це роблять інші люди – вчителі, батьки або однолітки. Часом самі дівчата обмежують свої можливості, не маючи підтримки позитивних рольових моделей. Часом ці вузькі доріжки “прокладаються” та закріплюються медійними картинками та суспільною думкою. А часом причиною цьому є застарілі підходи ранньої профорієнтації та неефективні навчальні методи, які не справляються з завданням “розбудити” в дівчатах (та в хлопців) технічну цікавість та прагнення до нових відкриттів.

Цей проект є спробою створити позитивну альтернативу, в першу чергу, на рівні інновативних навчальних методик, які з раннього віку можуть допомагати розкривати потенціал “технічної творчості” і дівчат, і хлопців. Адже суспільству потрібні щасливі та реалізовані люди, які знайшли себе як винахідниці і винахідники, інженери та інженерки, ІТ-шники та ІТ-шниці – або як представники та представниці будь-яких інших професійних напрямків, які знайшли своє покликання.

Проект “Girls Can! Неформальна технічна та ІТ освіта для дівчат як шлях до сталого та стійкого економічного розвитку” не є проектом виключно для дівчат, але проектом, покликаним сформувати дієву модель рівних можливостей для спільного розвитку технічних та комунікативних навичок у школярів різної статі віком від 7 до 14 років. В рамках цього задуму партнери проекту:

  • апробовуватимуть інновативні навчальні моделі та методи;
  • ділитимуться такими методиками з викладачами шкіл та позашкільних навчальних закладів;
  • формуватимуть спільноту освітніх експертів, які працюють в полі технічної та ІТ освіти для дітей та підлітків;
  • створять сучасне дружнє середовище у вигляді центру неформальної технічної освіти на базі проекту Промприлад.Реновація.

Last but not least проект супроводжуватиметься інтенсивної комунікацією та дискусією про можливості дівчат в технічній та ІТ сфері, а також створенням умов та мотивації для того, щоб вони спробували себе в цій сфері.

Проект реалізується в декілька етапів (можливі незначні зміни):

1-15 березня Прийом заявок від навчальних закладів та  викладачів для участі в проекті. Конкурс для навчальних закладів організовано у партнерстві з Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти

16 – 18 березня Формування переліку учасників проекту та оголошення відібраних шкіл та викладачів

22-23 березня Проведення тренінгів для викладачів за обраними напрямками на базі Промприлад.Реновація

23-31 березня Робота викладачів в малих групах. Самопідготовка. Робота з менторами від освітнього проекту “РобоклубІФ”.

2 квітня Початок занять на базі освітнього простору “РобоклубІФ” в “Промприлад. Реновація” на базі відібраних шкіл чи/та позашкільних навчальних закладів.

8 червня Фінальне заняття та спільна подія  для всіх груп. Нагородження учасників та вручення сертифікатів викладачам.

11 червня Рефлексійна зустріч з викладачами – учасниками проекту.

Проект реалізується ГО “Інша освіта”, Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, ГО “Івано-Франківський ІТ-кластер” у співпраці з освітнім проектом “РобоклубІФ” за партнерства з MitOst e.V. та Промприлад.Реновація. Проект став можливим завдяки дружньої фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини та низки приватних благодійників.

Всі активності проекту будуть проходити на території освітнього простору “РобоклубІФ” в “Промприлад. Реновація” за адресою (м. Івано-Франківськ, вул. Академіка Сахарова, 23).

Ми відкриті до нових ідей та нових партнерів! За всіма додатковими питаннями стосовно проекту та можливих партнертсв прохання звертатися до операційного координатора проекту Сергія Ніконорова (s.nykonorov@gmail.com, +380961124345).