unnamedforsite

Форум неформальної освіти  “(не)Форма: Навчальний простір. Спільноти, що навчаються. Міста, що навчаються”

13-16 грудня, Промприлад. Реновація (Івано-Франківськ, Україна)

Форум “(не)Форма”: Навіщо, про що і для кого?

Неформальна освіта – це одночасно про форму і не про форму.
Неформальна освіта – це не про форму, тому що неформальна освіта часто міняє та ставить під питання наявні форми навчання. В пергу чергу, вона прагне пропонувати швидкі та компактні рішення для актуальних “гарячих” прогалин в освіті / навчанні та ставить в центр навчальні цілі та потреби. Індивідуальні навчальні траекторії та глибинне занурення у зміст у неформальній освіті мають однозначний пріоритет над ападтовуваними форматами – адже останнє створене для того, щоб змінюватися.

Неформальна освіта – це про форму, тому що на зростаючому та все більш неструктурованому ринку неформальної освіти усе більше актуалізується важливість просторів навчання та дизайну освітніх продуктів (в широкому сенсі цього слова). Створюючи цілісний холістичний освітній продукт, ми маємо приділяти особливу увагу формі, яка в неформальній та експериментальній освіті зливається із змістом, стає його частиною та транслює його на різних рівнях. Окрім цього, аби жонглювати ападтовуваними форматами, міняючи їх під навчальні потреби, потрібно мати експертність у створенні оптимальної форми, а також накопичувати достатній запас уже апробованих та готових форматів.

Запрошуємо зануритися у форми та сенси неформальної освіти, синхронізувати дорожні карти та наративи, а також разом намацати тренди та підходи, що лише зароджуються. Все це ми робитимемо на пілотному форумі Форум неформальної освіти “(не)Форма”, задуманому стати каталізатором розвитку якості неформальної освіти і платформою для мережування експертів у неформальній та експериментальній освіті / навчанню.

Тема навчальних / освітніх просторів і спільнот / міст, що навчаються: Чому і про що?

Сьогодні особливий час для неформальної та експериментальної освіти. Посилюється роль будь-яких альтернативних освітніх форматів, виникають нові самоорганізовані професійні спільноти, освіта протягом життя трансформується в культуру, стиль життя та своєрідний габітус. Неформальна освіта, яка час від часу заявляла про скромну функцію доповнювати прогалини формальної освіти все більше і більше стає схожою на універсальний інструмент, який допоможе “склеювати” суспільства і міста, налагоджувати в них швидке горизонтальне навчання та ефективну комунікацію – і все це з урахуванням індивідуальних навчальних траекторій кожного з нас та глобальну тенденцію комплексного та плинного світу довкола.

Запрошуємо разом розібратися з темами навчальних просторів та спільнот / міст, що навчаються, знайти приклади та моделі для експериментального та горизонтального навчання та обмінятися іншими актуальними трендами у неформальній освіті – від гейміфікації та застосування змішаних форм навчання до монетизації в неформальній освіті як креативній індустрії.

Учасники та учасниці форуму: Хто?
Форум може бути цікавим для усіх професіоналів, експертів та практиків зі сфери неформальної та експериментальної освіти, котрим важливо працювати з сенсами і які шукають собі можливості для:

– експертного діалогу з усіх ключових тем неформальної освіті у професійному колі;
– занурення у свіжі тренди та пошуку шляхів для їх інтеграції в свою діяльність;
– випрацювання стратегій та дорожної карти заради розвитку якості неформальної освіти;
– пошуку міжсекторних синергій та нових партнерських освітніх продуктів;
– пошуку нових людей та нових ідей.

Ми очікуємо до 50 учасників та учасниць форуму з України, Білорусі, Молдови, Польщі, Німеччини та Росії.

Методологія та формат: Як?
В рамках форуму ми разом будемо створювати атмосферу співпраці, свободи та діалогу. Ми орієнтуємося на потреби учасників/-ць, екологічний процес, що призводить до інновацій та проривів.

Програма форуму складається із різних форм роботи:

LINKLAB – презентації найкращих практик від учасників та учасниць форуму
ІМПУЛЬСИ – інтерактивні лекції, мотиваційні виступи спікерів, швидке знайомство з підходом, концепцією, методом
ТЕМАТИЧНИЙ АТЛАС – дискусії та обговорення тем, з якими важливо працювати неформальній освіті сьогодні із якісно нової перспективи
КЕЙСИ – аналіз конкретних прикладів синергій неформальної освіти з іншими секторами / сферами
СТВОРЕННЯ МАРШРУТІВ ТА СТРАТЕГІЙ – можливість випрацювати стратегії, прийняти рішення, знайти інструменти для розвитку своєї діяльності
МАЙСТЕРНІ – занурення в практичні аспекти конкретних тем у робочих групах
ОСВІТНІЙ BRUNCH – обговорення змістовних блоків в неформальній атмосфері за пізнім сніданком, знайомство з посібниками, методичками, книгами та розмова з їх авторами / редакторами

Протягом всього форуму працюватиме бібліотека та ігротека, де ви зможете ознайомитися з посібниками із неформальної освіти та настільними освітніми іграми.

Учасників та учасниць запрошуємо взяти участь у формуванні програми та запропонувати власні змістовні блоки для формату LinkLab. Заповнюючи заявку, приділіть увагу опису свого досвіду та подумайте, чим ви хочете поділитися з іншими.

Попередня програма*
(*може бути доповненою залежно від навчальних потреб учасників)

12 грудня

Заїзд міжнародних учасників

13 грудня

Заїзд учасників з України

Відкриття форуму

Імпульс: “Learning cities & learning communities: Новий підхід до освітнього середовища та горизонтального навчання”

LinkLab: “Неформальне та експериментальне навчання: кейси, продукти та практики від учасників та учасниць форуму”

14 грудня

Імпульси: “Сучасні концепції та підходи в неформальній освіті”

Фасилітаційний підхід / Холістичний підхід / Адаптивний підхід / Навчання протягом життя / Міста, що навчаються / Спільноти, що навчаються / Agile-підходи в освіті / Компетентнісний підхід

Тематичний атлас: “Мепінг ключових тем”
Громадянська та політична освіта / Критичне мислення / Креативність

Кейси: “Синергії. Гібридні / партнерські освітні продукти на перетині різних секторів”
Неформальна освіта та бізнес / Неформальна освіта та розвиток спільнот / Неформальна освіта та культура / Неформальна та формальна освіта / Неформальна освіта та ІТ / Неформальна освіта та розвиток міст

15 грудня

Створення маршрутів та стратегій: “Неформальна освіта як креативна індустрія”
Монетизація / Продюсування освітніх продуктів / Об’єднання експертів неформальної освіти та їх позиціонування / Стандарти якості / Фізичні та віртуальні самоорганізовані освітні простори

Майстерні
Робота в тематичних кластерах та занурення в теми у форматі практичних воркшопів по кластерам
Ключові кластери: Потенціал ігор та гейміфікації / Онлайн-навчання / ІТ-навчання / Фізичні простори для неформальної освіти / Альтернативна освіта та альтернативні школи школы

16 грудня

Освітній Brunch: презентації книг та напрацювань / розмови з авторами та творцями / читання та неформальні розмови

Неформальне завершення. Підбиття підсумків та закриття форуму

Фінальний варіант програми буде складено після заповнення заявок, оскільки ми хочемо врахувати ваші побажання та пропозиції.

Умови участі
Кожен(на) стає учасником(цею) за умови:
– попередньої реєстрації через заповнення онлайн-форми;
– внеску в розмірі 200 гривень за участь*;
– приймає можливу посильну участь в попередній оцінці потреб та уточненні / доповненні програми.

Витрати на проживання та харчування покриваються організаторами в рамках проекту “Діалог заради змін”. Транспортні витрати учасників з Молдови, Білорусі, Польщі, Німеччини та Росії повертаються в розмірі 80% від документального підтвердження витрат. Транспортні витрати для учасників з України не повертаються.

*Реквізити для внеску:
Громадська Організація «Інша Освіта»
р/р 26004000026139
Філія АТ “Укрексімбанк”
МФО 322313
ЄДРПОУ 40289892
Призначення платежу: оргвнесок на захід “Форум неформальної освіти” від ПІБ

Учасники та учасниці із Молдови, Білорусі, Польщі та Росії роблять внесок безпосередньо на заході; для підтвердження участі в форумі учасники з цих країн повинні заповнити реєстрацію та прислати організаторам скан квитка. Останнє є умовою для бронювання готелю.

Реєстрація відкрита до 25 листопада за посиланням: https://goo.gl/owybQP

Організатори:
Форум організовано ГО “Інша Освіта” та спілкою MitOst e.V. в рамках проекту “Діалог заради змін” та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Форум відбувається завдяки фінансовій підтримці Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду ім. Роберта Боша. Партнером форуму є “Промприлад. Реновація”.

Логістичні рішення в рамках форуму забезпечує Агенція освітніх івентів ІНШІ. За всіма питаннями стосовно участі в форумі прохання звертатися за мейлом info@inshi.in.ua.