18155396_1513619395356428_466428267_n

Вже третій рік поспіль програма UkraineLab працює над створенням відкритого майданчика для якісної комунікації та діалогу представників різних секторів громадянського суспільства і культури. Завдяки форумам, тренінгам та програмі мобільності створюються як фізичні, так і віртуальні завдяки самоорганізації мережі учасників платформи для спілкування.

Для нас є важливими:

  • продуктивні партнерства, що базуються на цінностях;
  • сталість та відкритість організацій;
  • міжсекторна співпраця;
  • сильне громадянське суспільство, що базується на взаємодії його різних елементів, відповідальності та довірі.

Цього разу запрошуємо учасників та учасниць мережі не тільки до мережування і започаткування продуктивних партнерств, але й до детального аналізу й усвідомлення цих процесів у своїх організаціях.

У житті кожної організації настає момент, коли вона починає працювати в партнерствах довгих чи коротких, успішних чи невдалих, змістовних чи поверхневих, більш чи менш продуктивних. В нашій щоденній діяльності ми постійно стикаємося з тим, що для вирішення проблем та викликів треба об’єднуватися. Це підсилює ефект діяльності, але на практиці таке об’єднання виливається в дуже різний досвід.

Як ми започатковуємо та розвиваємо партнерства? Як завершуємо? Як оцінюємо їхню якість та чим керуємось, вибираючи партнерів? Як впливають нові партнерства на нашу внутрішню структуру? Що таке мережі та які є їхні види? Частиною яких мереж ми є, та що це для нас означає? Як ми працюємо із зацікавленими сторонами та які моделі обираємо для їх якісного менеджменту? Які форми коаліцій для нас найоптимальніші та наскільки ми як організація готові до коаліцій? Що таке синергії та які їхні передумови? Наскільки ми як організація помножуємо свій соціальний капітал та соціальний капітал усього суспільства?

Світовий Банк усе частіше згадує соціальну згуртованість соціальний капітал як вирішальний фактор у процесах стійкого людського та економічного розвитку та скорочення масштабів бідності. За визначенням Френсиса Фукуями, “соціальний капітал це норми, неформальні норми або цінності, які роблять можливими колективні дії у групах людей. Це може бути як мала група, що складається з двох друзів, які, наприклад, допомагають одне одному переїхати на іншу квартиру, або велика група, скажімо, корпорація, а в деяких випадках і суспільство в цілому.”

Запрошуємо активних членів та членкинь мережі UkraineLab як індивідуальних представників організацій, так і команди з 23 людей до спільної роботи над темою партнерств, мереж, зацікавлених сторін, коаліцій, синергій.

Очікуємо, що в тренінгу візьмуть участь представники близько 10 організацій. Заявку на участь можна подати до 15 травня за посиланням. Оголосимо результати до 25 травня.

Від організації подається спільна заявка, де зазначені представники організації, їхні мотивації та інші питання, зазначені в анкеті.

UkraineLab – це міждисциплінарна платформа для ефективного мережування та міжсекторного співробітництва для агентів змін, а також мозковий центр, де народжуються візії та інновації для громадянського суспільства та культури. За два роки діяльності програми до мережі приєдналися близько 300 професіоналів та агентів змін з України та інших країн Європи, було проведено 4 форуми та підтримано близько 50 мобільностей між учасниками мережі.

У 2017 році програма UkraineLab складається з двох форумів та програми мобільностей. На першому форумі в Херсоні ми працювали над темою сталості. Завершальний форум програми UkraineLab відбудеться у вересні в Івано-Франківську і створить платформу для зустрічі професіоналів з мереж UkraineLab та Social Impact Days задля практичного дослідження інноваційних екосистем та потенціалу ревіталізаційних проектів для міст України.