Platform of Action: розвиток «Території SUN»
Фінансування: Європейський союз
Партнери: NGO PLAI, Територія SUN, Департамент маркетингу міста та туризму, Агенція просторового розвитку, Інститут розвитку міст, Інформаційний портал «ВЕЖА»
Тривалість: лютий 2024 – червень 2024
Координаторки: Юлія Аленіна, Софія Левченкова
Контакт: office@insha-osvita .org
Platform of Action: розвиток «Території SUN» — проєкт, що було реалізовано NGO PLAI у співпраці з Іншою Освітою. Метою проєкту є створення платформи для міжсекторальної співпраці, дослідження, обміну досвідом та пошуку рішень на основі ревіталізації міського простору, території колишнього дитячого санаторію імені М. Коцюбинського («Території SUN») у Вінниці.
Для того, щоб створити у Вінниці ефективну платформу для взаємодії професіоналок та професіоналів різних галузей (екологія, ландшафт, архітектура, урбанізм, креативні індустрії), було заплановано резиденційну програму з трьох частин. Кожна з них присвячена переосмисленню занедбаних радянських просторів на прикладі проєкту ревіталізації санаторію імені М. Коцюбинського. Результати напрацювань учасниць та учасників резиденцій допоможуть команді громадського сектору та міської влади запустити корисний простір у Вінниці, що стане новою точкою на туристичній мапі міста та об’єднає локальну спільноту мисткинь та митців, активісток та активістів, дієвиць та дієвців сектору культурних та креативних індустрій.
Команда Іншої Освіти займалась формуванням програми резиденцій та залученням зовнішніх експерток та експертів. Всі резиденції тривали 3 доби та пройшли у період з квітня по травень 2024 року у Вінниці.
Перша резиденція на тему «Туризм та Культурні креативні індустрії» відбулася у квітні під кураторством Мар’яни Куземської — менеджерки та дослідниці культури, старшої експертки з партисипації та розвитку громад в Аналітичному центрі Cedos. Разом з Мар’яною та іншими експертками та експертами галузі, учасники та учасниці знайомились з Вінницею та говорили про важливість стратегічних документів проєкту ревіталізації міського простору, перспективи території та співвідношення з запитами від місцевої спільноти мисткинь та митців, менеджерок та менеджерів, ветеранок та ветеранів, пластунок та пластунів, та про формальні та неформальні зв’язки між дієвицями та дієвцями цих сфер.
Друга резиденція на тему «Екологія та ландшафт» за кураторства Ніни Диренко пройшла у травні. Ніна досліджує та проєктує ландшафти, є кураторкою освітньої програми про міські екосистеми в XAWWI34, а також працює над розробкою освітнього курсу для дітей про захист природи під час війни. Під час резиденції учасниці та учасники досліджували жителів території SUN, працювали над питаннями екосистеми та підходів до її використання, аналізували водойми та її перспективи для території.
Третя резиденція «Ревіталізація та урбанізм» пройшла у травні за кураторства Констянтина Кучабського — співзасновника платформи Острів та архітектурної студії Формографія. Під час неї залучені експертки та експерти разом з учасницями та учасниками шукали оптимальний сценарій розвитку території, який враховує її просторові особливості, а також займались інвентаризацією будівель на території SUN.
Завершився проєкт фестивалем «SUN Territory: відновлення», що відбувся у кінці червня на базі території SUN. На фестивалі відбулась презентація концепції розвитку Території SUN, яка була розроблена, як результат трьох резиденції проєкту.
Проєкт Platform of Action: розвиток «Території SUN» створено NGO PLAI за підтримки EU4CULTURE, що фінансується Європейським союзом, та впроваджується Німецьким культурним центром «Ґете-Інститут в Україні» при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні.