Річний звіт Іншої Освіти за 2016 рік

Річний звіт Іншої Освіти за 2016 рік

2016 рік став для нас дуже знаковим. Знаковим тому, що показав напрямок подальшого руху, підняв планку та додав шаленої динаміки. Але й через те, що ці майже тектонічні зміни відбувалися на тлі кропіткої щоденної праці над стабілізацією ключових форматів діяльності та загальної внутрішньої структури організації. Цього року ми реалізували шість освітніх програм, відкрили наш перший офіс, перезавантажили структуру організації, знайшли партнерів по духу та працювали над моделями інновативних проектів, у які навіть нам самим досі важко повірити. А ще – мріяли про альтернативний дослідницький хаб, який обов’язково матеріалізується та про який розкажемо вам в одному з наших наступних річних звітів.

«Інша Освіта» за формою – це громадська організація, яка працює над альтернативними освітніми розробками та займається менеджментом якості неформальної освіти задля того, аби зміцнювати все суспільство. Ми переконані, що демократичний інклюзивний простір для різних форм навчання не тільки допомагає кожному з нас розвиватися та досягати більшого в житті. Завдяки різноманітному, цілісному та живому навчанню ми дозволяємо собі більше довіри (до себе та до інших), більше й частіше об’єднуємося – задля посилення одні одних та наших громад.

Протягом 2016 року наша команда реалізувала шість освітніх програм, у яких взяли участь приблизно 800 дуже різних людей – різного віку, сфери діяльності, регіону походження. Спільно з партнерами та нашим тренерським пулом ми втілили в життя освітні концепції близько 40 заходів, які проводились в різних куточках України, Білорусі, Польщі, Росії та Німеччини. Наша індивідуальна географічна мапа цього року пульсувала найдужче навколо Івано-Франківська, Краматорська, Берліна та Києва – саме в цих містах ми залишили найбільше cлідів (та свого серця), саме навколо цих громад зосереджували свою діяльність, саме туди хочемо повертатися знову 2017 року.
Окрім роботи над постійними програмами, ми запустили цілу низку освітніх продуктів, ідеї яких віддавна виношували у своїх головах: пілотували регулярну інтенсивну школу фасилітації та тренерства, випустили посібник для тренерів неформальної освіти «Ідеї. Натхнення. Рішення», оновили та надрукували новий наклад настільної гри з управління часом «Життя як проект».

2016 рік дав старт новим партнерствам, заснованим на цінностях та спільному потязі до інновацій. Разом з БФ «Тепле місто» ми почали розробляти модель соціальної франшизи та ось-ось випробуємо її на кейсі заснування громадського ресторану Urban Space 500. Нас заворожила атмосфера на заводі «Промприлад» в Івано-Франківську та мотивувала ідея створити реплікабельну модель для його некомерційної ревіталізації. Над цим завданням ми працюємо від серпня 2016 року спільно з організаціями «Тепле місто», Ґараж Ґенґ, CANactions, MitOst e.V. та Ukrainian Business Development Platform – і продовжуватимемо працювати, поки брама заводу не відкриється для освітніх та культурних заходів нового покоління.

Запрошуємо вас до огляду 2016 року з перспективи діяльності «Іншої Освіти». Приємного читання та гарної подорожі!