Річний звіт Іншої Освіти за 2020 рік

Річний звіт Іншої Освіти за 2020 рік

“Не найулюбленіший рік” – так сказав про 2020 один з наших друзів. 

Ми ж більш ґрунтовно зможемо оцінити цей рік пізніше – з дистанції та з ширшою перспективою. Зараз співчуваємо всім, кого зачепила хвороба, та сумуємо за тими, чиї життя обірвав цей рік. Задумуємося (вкотре) про дефіцит системності та емпатії на рівні державного управління. Тихо радіємо гнучкості та життєздатності громадянського суспільства та культури. Та спокійно продовжуємо процеси нашої внутрішньої організаційної трансформації навколо ключових питань, які поставила перед нами (або ж радше підсвітила) пандемія.

Ще з весняного локдауну ми почали наново перевіряти свої компетенції дигітального залучення та переглядати свій порядок денний. Влітку ми знайшли свій баланс онлайн-форматів та камерних офлайн подій. Восени вже з усвідомленим захопленням та напрацьованою звичкою до постійних змін системно втілювали оновлені плани.

Спільноти та горизонтальні зв’язки

Вони вже були в центрі нашої діяльності, але стали ще важливішими під час карантину. Нові умови поставили нові виклики – обмеження в пересуванні зупинили нашу улюблену номадичність, бум онлайну мотивував тестувати формати для дигітального кочівництва. З цього почала складатися цікава мозаїка, над якою ми продовжимо працювати в 2021.

Вміння навчатись

Світовий економічний форум оголосив список “future skills” на наступні п’ять років. Серед них вперше – та одразу на другому місці – з’явилось “активне навчання та навчальні стратегії”.  Ось цей факт став для нас гарним приводом для святкування. Вміння навчатись та знаходити чому саме потрібно навчитись нарешті визнається важливим вмінням. 

Музика

Здається, вона стала ще більш універсальною мовою спілкування в цьому році. Для нас так точно. Цього року ми слухали багато музика. Говорили, думали та писали про вплив музики на людей та спільноти. 

Що ж, до 2021 готові та дивимось в майбутнє зі спокійним оптимізмом. Але спочатку плануємо перепочити та структурувати відкриття та інсайти.

Бережіть себе та оточуючих!

Щиро,

Інша Освіта