Річний звіт Іншої Освіти за 2017 рік

Річний звіт Іншої Освіти за 2017 рік

2017 став для нас одночасно роком переселення та роком укорінення. Чи так буває? Не знаємо достеменно, але ми спробували.

Цього року на мапі України оформилися три основних “пульсуючих” точки та три сенсовних хаби “Іншої Освіти”. Ми інтенсифікували свою діяльність в Києві, де структурували наш головний адміністративний офіс, розташований в будівлі Академії педагогічних наук України та почали фасилітувати процес формування спільноти та простору Urban Space 500. В Краматорську ми випробовували пілотний формат навчального хабу – як в партнерстві, в форматі оперування HUB Громадських ініціатив, так і самостійно. В Івано-Франківську ми зробили ставку на розбудову активного осередку зі звичкою навчатися, який з часом “поселиться” на ревіталізованих площах проекту “Промприлад.Реновація”. Ці зміни вимагали міграції нашої команди всередині країни (і не тільки) та нової для нас роботи з організації фізичних просторів або так званих місць впливу. Ці зміни забрали багато нашої енергії, але й дали низку нових ідей, людей та ресурсів. Ці зміни вимагали неабияких сил, часом виснажували нас, але були органічними та потрібними.

Одночасно з пересуваннями та пілотуванням спільнот і хабів ми зробили ставку на сталість та укорінення. Ще більше значення для нас набули ціннісні та продуктивні партнерства та екосистемні об’єднання з однодумцями на місцях (дякуємо, колеги!); все більше часу ми приділяли впровадженню інструментів для забезпечення більш сталої фінансової та організаційної структури “Іншої Освіти”. Під цим гаслом ми структурували роботу простору для холістичного навчання “Хата-Майстерня”, відкрили Агенцію освітніх та культурних івентів “Інші” та запустили третій наклад настільної гри “Життя як проект”, 50% чистого прибутку від продажу якої йде на діяльність організації. І знову ж таки – все це вимагало багато сил та інколи наштовхувало нас на межі своїх ресурсів.

Чи ми мріємо про щось наприкінці такого насиченого року? “Інша Освіта” не була б тією організацією, яку ми знаємо, якби вона зрадила своєму правилу про dream another dream. Ми мріємо та працюємо над інституціоналізацією наших осередків в Польщі та Білорусі, бачимо в наших планах більш сталі осередки та хаби в наших “ключових” містах, все більше захоплюємося темами неформальної культурної та музичної освіти та серйозно дивимося в бік альтернативних початкових шкіл.

Що не змінилося за цей турбулентний рік? Наша місія та наша пристрасть. “Інша Освіта” все ще працює (та буде працювати!) над альтернативними освітніми розробками та займається менеджментом якості неформальної освіти задля того, аби зміцнювати все суспільство. Ми переконані, що демократичний інклюзивний простір для різних форм навчання не тільки допомагає кожному та кожній із нас розвиватися та досягати більшого в житті. Завдяки різноманітному, цілісному та живому навчанню ми дозволяємо собі більше довіри (до себе та до інших), більше й частіше об’єднуємося – задля посилення одні одних та наших громад.

Запрошуємо до огляду нашого 2017 року. Приємного читання!

Дизайн (с) Ольга Зарко