Місія

Повертаємо навчання в життя. Святкуємо зміни. Допомагаємо спільнотам стати самозарадними. 

Інша Освіта – це громадська організація та фахова спільнота, яка розробляє навчальні програми, працює з культурою і мистецтвом як формами колективного навчання, створює ментальні й фізичні навчальні простори. 

Наша візія

Горизонтальні самозарадні спільноти, які використовують потенціал різноманіття для розвитку. Ці спільноти здатні трансформувати та трансформуватися в комплексному світі.

Ми переконані, що холістичний, надихаючий та інклюзивний простір для різних форм пожиттєвого навчання допомагає кожному і кожній з нас розвиватися та визначати своє життя. Завдяки різноманітному, цілісному та живому навчанню ми дозволяємо собі більше довіри (до себе та до інших), більше й частіше об’єднуємося – задля посилення себе та наших громад.   

Наші цінності

Відкритість, взаємна підтримка, відповідальність (за себе та інших), довіра, свобода вираження, рівність, краса, радість.

Історія

Засновники та засновниці Іншої Освіти працюють в Україні з 2008 року, коли двоє активних членкинь організації MitOst e.V. вирішили адаптувати міжнародний досвід неформальної громадянської освіти для України. Першою програмою цього тандему стала Майстерня громадської активності, яка з двох регіонів України (Волинь і Донеччина) виросла до рівня міжнародної, сформувала спільноту випускників і випускниць в Україні, Польщі та Білорусі та стала фундаментом для багатьох майбутніх проєктів. Назва “Інша Освіта” з’явилась у 2014 році.

Інша Освіта є сукупністю з трьох спільнот: членська, тренерська та продюсерська. Люди в організації можуть належати до однієї, двох або всіх спільнот.

  • Найдавнішою є фахова спільнота – тренерський пул Іншої Освіти, який починав формуватися з 2008 року. Рок за роком випускники та випускниці наших програм доєднувались до тренерського пулу, проходили навчання  в Колегії ім. Теодора Гойса. Люди, які знаходяться в фаховій спільноті вже багато років збирають досвід та експертизу у сфері неформальної освіти, створюють методологічні публікації, мають навичка для реалізації різноманітних подій, компетенції та практичний досвід в різних темах. В цій спільноті 40 людей.
  • В кінці 2015 року сформувалась спільнота членів та членкинь Іншої Освіти, які стали засновниками та засновницями громадської організації. Основна ціль цієї спільноти – визначення стратегії організації, актуалізація місії, актуалізація стратегічних документів та синхронізація тактичних кроків з загальною картинкою. В 2020 році ця спільнота налічувала 22 людини. 
  • “Наймолодшою”  є спільнота продюсерів, яка була окреслена на початку 2020 року. Центральною темою цієї спільноти є продюсування та виробництво освітніх й культурних програм та продуктів організації. Саме в цій спільноті зібрані такі навички, як фінансовий менеджмент, івент-менеджмент, програмний менеджмент, менеджмент комунікацій, дизайн, бухгалтерський облік. В цій спільноті 35 людей.

Географія

Реалізуємо проєкти на локальному, всеукраїнському та міжнародному рівнях. Наші регіональні осередки / офіси працюють у Києві та Івано-Франківську.