Стипендіатки та стипендіати Vidnova Fellowship Ukraine 2024

Стипендіатки та стипендіати Vidnova Fellowship Ukraine 2024

Продовжуємо розповідати про стипендіаток та стипендіатів Vidnova Fellowship Ukraine 2024 — активісток та активістів, мисткинь та митців, які були вимушені переїхати за кордон через повномасштабну війну, але повертаються в Україну відновлювати тут свою правозахисну, освітню та митецьку діяльність.

Вікторія Пальма — мультидисциплінарна мисткиня, авторка літературного та виставкового простору АРТ-ХАТА. Працює над проєктом «Монохромність буття», в якому через графічні роботи залучає до діалогу на тему бінарності та небінарності. У межах стипендії планує реалізувати декілька виставок.

Світлана Джамал Еддін — активістка, працює з темою набуття асексуальності через хвороби та тим, як адаптуватися до цих змін у житті. Хоче допомагати підвищувати обізнаність жінок, що також стикнулися з такими змінами.

Марія Вальтіна — оперна співачка, у межах стипендії працюватиме над концертами присвяченим американській класичній музиці XX століття, щоб познайомити публіку з класичними творами, які відомі за кордоном, але маловідомі в Україні. 

Антон Жданкін — волонтер, з початком повномасштабної війни активно допомагає бійцям та людям, що були вимушені переїхати у безпечніші регіони. У 2022 році заснував благодійні проєкти «Творчість Нескорених» та «Art & Rest», де молоді поети та музиканти Дніпра діляться своєю творчістю та збирають гроші на допомогу ЗСУ. Вже проведено понад 120 благодійних заходів.

Яна Гергель — культурна менеджерка та ромська активістка. Дільність Яни зосереджена на важливості залучення ромської громади в громадську дільність України.

Анна Бурбан — письменниця, історикиня права, керівниця благодійного фонду, який вже понад 15 років допомагає жінкам, дотичним до війни, ветеранкам та мисткиням ветеранкам. Анна допомагає жінкам реінтегруватися через культурні практики та вийти з творчої кризи після військового досвіду.

Марія Ясінська — театрознавиця, продюсерка, культурна журналістка, документалістка, кураторка культурних проєктів, драматургиня та режисерка. Після повернення в Україну планує заснувати ГО Cultura Moderna, діяльність якої буде присвячена реалізації міждисциплінарних мистецьких, освітніх та дослідницьких проєктів, зокрема дослідженню українського театрального авангарду початку 90-х першої половини 20-х років.

Наталя Омельчук — культурна менеджерка, працює над проєктом «Спогади в коробках». Це простір для зустрічей, дискусій та обговорень пов’язаних з історією та культурою України між жінками, а також обговорення спільного досвіду цих жінок та запис спогадів для збереження та подальшого дослідження.

Юлія Солоха — активістка, працює з людьми, що були вимушені переїхати за кордон через війну, військовослужбов_ицями, багатодітним сім’ями, людьми похилого віку та людьми з обмеженими можливостями. У межах стипендії буде займатись адвокацією інтересів потребуючих: допомагати з відновленням документів, з оформленням документів при працевлаштуванні, на соціальні виплати тощо.

Аліна Нескреба — мисткиня. Аліна працює з популяризацією культурного спадку єврейського народу. У межах стипендії створюватиме єврейські народні казки в аудіо форматі, але висвітлювати через призму сучасної дитини, додаючи сучасні та футуристичні елементи до народних казок.

Іван Орленко — режисер театру та кіно, сценарист. Роботи Івана відзначені нагородами Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI), Асоціації кінокритиків України (КІНОКОЛО), Української кіноакадемії (ЗОЛОТА ДЗИҐА) та багатьох кінофестивалів в Україні та за кордоном. Наразі окрім кіно та театральних проєктів Іван займається розробкою пілоту цифрового меморіального проєкту «Empty Places» у локаціях 3д копій занедбаних синагог України.

Наталія Бухта — до початку повномасштабного вторгнення працювала, як адвокатка по захисту прав жінок та дітей, протидіяла дискримінації ромок та ромів, допомагала родинам, які втратили родичів через примусове вивезення з України під час другої світової війни. Зараз Наталія повертається в Україну, щоб відновити всі свої напрямки діяльності, а також додати до них адвокатську допомогу родинам військовослужбов_ицям та жінкам та дітям, що були вимушені переїхати у безпечніші регіони України та за кордон.

Олена Єгорушкіна — арткритикиня, експертка з візуального мистецтва та кураторка. У 2022 році розпочала виставковий проєкт українського мистецтва воєнного часу UKRAINE wARTime. В межах стипендії працюватиме над онлайн-каталогом проєкту.

Маргарита Тристан — художниця, дизайнерка ювелірних прикрас, арттерапевтка. До повномасштабного вторгнення здійснювала свою творчу та викладацьку діяльність у Краматорську та була вимушена переїхати. У межах стипендії працюватиме над створенням робіт для персональної виставки.

Марія Леонова — художниця. У межах стипендії Марія планує зробити дослідження творчості письменниці, вчительки та активістки Ольги Дучимінської, що буде включати експедицію в село Миколаїв (Львівської області), збір артефактів цієї місцевості, поєднання з сюжетами її віршів через різні види декоративно-прикладного мистецтва.

Програма реалізується Іншою Освітою в партнерстві з Сommit by MitOst gGmbH та за підтримки Фонду «Памʼять, відповідальність та майбутнє» (EVZ).