«Culture Helps / Культура допомагає»: активності грантерок та грантерів другого кола грантів на проєкти
Програма грантів на проєкти підтримує культурні ініціативи та організації, які працюють із людьми, що через війну в Україні вимушено переїхали до безпечніших регіонів чи країн Креативної Європи. У межах цього конкурсу можна отримати до 5000 євро на культурні проєкти з інтеграції людей у нові громади.
У другому колі грантів цього типу, яке було оголошено у жовтні 2023 року, незалежні журі відібрало 20 проєктів з інтеграції українців у нові громади в Україні та за кордоном, яку будуть реалізовані впродовж наступних пів року. Ділимося новинами з цих проєктів:
В Ужгороді ГО Харківський фонд психологічних досліджень проводять заняття з плейбек-театру для підлітків та дорослих. Результатом стане перфоманс від учасниць та учасників проєкту.
ГО Молодіжний драматичний театр «АмаТеа» у Чернігові разом з родинами, що були вимушені переїхати через війну, працювали над створенням власних вистав формату «театр вдома». Роботи дорослих та дітей можна побачити в Чернігівському обласному художньому музеї імені Г.Галагана.
ГО Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» реалізовують серію мистецьких подій для всіх, хто тимчасово переїхав у Кременчук: кіновечірки, заняття з гри на гітарі, майстерні з розпису скла та театральні майстеркласи. В Охтирці ГО СХІД також проводять мистецькі події для дітей: майстер-класи з малювання на піску, розпис посуду та одягу.
В Охтирці ГО Охтирський молодіжний центр запустили інтерв’ю з молоддю, яка покинула свої домівки через повномаштабного вторгнення. Загалом планується 5 випусків на юутб-каналі.
Театральна студія «ОнгЪл» у Болграді, Одеської області влаштували 5 інтерактивних вистав для людей, що переїхали до Бессарабії. Вистава націлена на демонстрацію особливостей та побутових звичок етносів – болгар, гагаузів, албанців, які мешкають на території Бессарабії.
ГО Запорізька бібліотечна асоціація у своєму проєкті DigiArtJa провели серію безкоштовних тренінгів з цифрового живопису для дітей та підлітків, що переїхали у Запоріжжя.
У Варшаві Wioski Foundation im. Lorisa Malaguzzi започаткували безкоштовні онлайн-курси з польскої для українців, що тимчасово переїхали у Польщу. Курси проходять через обговорення різних тем, повязаних з культурою країни: кіно, кухня, поезія, мода та інше.
А в Румунії у Тімішоарі Faina UA реалізували серію зустрічей для українців з місцевими експертками та експертами різних галузей економіки та культури, щоб допомогти вивчити мову та дати більше можливостей для кар’єрного старту в Румунії.
ГО Pro Women у Луцьку створюють спільноту жінок, що були вимушені покинути домівки та переїхати через війну. Проводять екскурсії, тематичні зустрічі та майстеркласи.
Хмельницьке Обласне Молодіжне Громадське Об’єднання «Територія» у своєму проєкті знайомлять людей, що переїхали у Бакоту з початком повномасштабного вторгнення, з місцевістю через екскурсії, воркшопи та майстер-класи.
Art Therapy Force реалізували артвідновлюючий табір для дітей та їх родин, що переїхали до Львова. За участі фахівчинь та фахівців з України та Британії протягом тижня учасниці та учасники відвідували заняття з танцю, театру, музики, психотерапії та арттерапії, створювали стоп-моушн мультики, колажі та їздили на екскурсії.
Слідкувати за актуальними можливостями та проєктами можна на нашій сторінці у фейсбук.
Фото Молодіжного драматичного театру «АмаТеа» з проєкту «Ми творимо світ».
«Culture Helps / Культура допомагає» — це проєкт, що співфінансується Європейським Союзом у межах спеціального конкурсу пропозицій для підтримки українських переміщених осіб та українського культурного та креативного секторів. Проєкт реалізовується Інша Освіта (UA) та zusa(DE).