Форум НеФорма: Неформальна освіта як креативна індустрія
Для того, щоб ефективно справлятися із глобальними та локальними викликами, у нас немає іншого вибору, окрім як зробити навчання протягом життя звичкою, а також практикувати різні форми навчання (індивідуальні, групові та у спільнотах) в якості щоденної “рутини”. При цьому основний пріоритет має лежати не на прокачці навичок, але радше на рефлексії цінностей та розвитку демократичного громадянства. Неформальна освіта в стані ефективно вирішувати всі ці завдання, але для цього вона має забезпечити сталість та самофінансування, що часто означає переорієнтацію в бік креативних індустрій.
Форум НеФорма як каталізатор розвитку якості неформальної освіти та як платформа для нетворкінгу експертів в неформальній та експериментальній освіті відбудеться вже вдруге. Ключовою темою першого форуму були міста та спільноти, що навчаються. Ми говорили про актуальність розвитку просторів для навчання і формування професійних спільнот, і в той же час важливість індивідуальних освітніх траєкторій і гнучких форматів для актуальних “прогалин” в освіті.
В цьому році ми продовжимо тему дуальності процесів в неформальній освіті. Будемо говорити про “неформу” – потребу та здатність неформальної освіти привносити нові сенси, створювати нові продукти, які ще не мають чіткої форми. І про “форму” – креативну індустрію, як можливість, зберігаючи гнучкість і якість, забезпечити сталий розвиток неформальної освіти.
Форум може бути цікавим для всіх фахівців, експертів та практиків зі сфери неформальної і експериментальної освіти, яким важливо працювати зі смислами, створюючи і масштабуючи свої освітні продукти.
Та які також шукають можливості для:
▷ експертного діалогу в сфері неформальної освіти в професійному колі;
▷ занурення в тренди і хороші практики, а також пошуку шляхів для їх інтеграції в своїй діяльності;
▷ пошуку міжсекторальних синергій і нових партнерських освітніх продуктів;
▷ формування стратегій для сталого розвитку неформальної освіти.
Ми очікуємо до 50 учасників_ниць та учасниць форуму з України, Білорусі, Молдови та Росії. Дедлайн для подачі заявок – 25 жовтня.
Попередня програма
15 листопада
▷ Знайомство і нетворкінг
▷ Відкриття форуму, основні імпульси. Які завдання перед неформальною освітою зараз? Що потрібно для їх вирішення?
▷ Публічна дискусія з експертами в сфері освіти і креативних індустрій
16 листопада
▷ Заглиблення в тему неформальної освіти як креативної індустрії, робота за напрямами:
● навчання протягом життя, розвиток навичок для майбутнього;
● соціальна відповідальність і посилення спільнот;
● розміщення на ринку нових освітніх продуктів та моніторинг їх успішності;
● баланс між існуючими запитами і привнесенням “new value”;
● здорова конкуренція в парадигмі “coopetition”, стандарти якості.
▷ Обмін досвідом. Представлення практичних кейсів монетизації і масштабування освітніх продуктів.
▷ Обмін результатами роботи в групах. Підготовка до перенесення ідей на практику
17 листопада
▷ Освітній бранч – презентація освітніх продуктів і напрацювань учасників Форуму
▷ Формування професійних спільнот. Communities of practice і новий клас кочових професіоналів – knowmads
▷ Робота над стратегіями окремих тренерських груп і напрямів
18 листопада
▷ Підведення підсумків теми форуму: неформальна освіта як креативна індустрія. Обмін практичними рішеннями
▷ Закриття Форуму
Умови участі:
Для того, щоб взяти участь у Форумі, необхідно заповнити реєстраційну форму та сплатити організаційний внесок у розмірі 200 грн. Цей внесок направляється на розвиток організацій-партнерів і не повертається у разі відмови від участі. Учасниками/цями Форуму стануть перші 50 осіб, які заповнять реєстраційну форму та своєчасно оплатять організаційний внесок.
Платіжне доручення на оплату внеску для учасників з України можна знайти тут. Учасники/ці з інших країн сплачують внесок безпосередньо на заході, а для підтвердження участі необхідно надіслати скан квитків на адресу info@inshi.in.ua Це є умовою для бронювання готелю.
Витрати на проживання та харчування покриваються організаторами в рамках проекту “Діалог заради змін”. Транспортні витрати учасникам/цям з України повертаються в одну сторону при наявності оригіналів квитків. У зворотний бік учасники/ці покривають транспортні витрати самостійно. Транспортні витрати учасників з Молдови, Білорусі та Росії повертаються в розмірі 80% від документального підтвердження витрат, і не більше 200 євро.
Реєстраційна форма відкрита до 25 жовтня за посиланням.
Організатори:
Програму Форуму розробила та реалізує громадська організація “Інша Освіта”, яка створює, випробовує та поширює найкращі практики альтернативних форм освіти, передусім, неформальної, та працює над становленням культури холістичного навчання. Партнером форуму з німецького боку є спілка MitOst e.V., яка вже більше 15 років поспіль розвиває різноманітну та відкриту мережу Центральної, Східної та Південної Європи зі своїми східними сусідами. Форум реалізується в рамках проекту «Діалог заради змін» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Логістичні рішення для форуму здійснюються агенцією освітніх івентів ІНШІ.