Мапа компетенцій для менеджерок та менеджерів культури
Чим більший сумарний професійний рівень культурного менеджменту, тим потужніші мистецькі проєкти та інституції ми зможемо будувати — як українські, так і ті, що презентуватимуть нашу країну за кордоном. За кожним начебто індивідуальним проривом в секторі стоїть багато сучасників та “попередників”, їх здобутків та зусиль. І вірогідність прориву зменшується через внутрішні обмеження екосистеми.
Одним з інструментів професіоналізації менеджерок та менеджерів культури, а також консолідованого росту екосистеми є мапа компетенцій. Мапа компетенцій в нашому розумінні — це візійне визначення кваліфікації певного спеціаліста, розкладене на конкретні знання, навички та компетенції. Культурному менеджеру мапа компетенцій може допомогти в структуруванні професійного розвитку. Навчальним закладам вона потрібна, аби адаптувати свої навчальні програми під професійну реальність. Культурним установам мапа компетенцій допомагає сформувати профіль менеджерів, потрібних саме цій галереї чи театру, а також намітити їх план навчання та росту.
Запрошуємо колег, які навчають культурному менеджменту (в формальній або неформальній освіті) та/або практикують його на стратегічному рівні, до обміну в професійному колі та створення мапи компетенцій — орієнтиру для розробниць освітніх програм, HR менеджерів та керівників, а також самих культурних менеджерок та менеджерів.
На трьох онлайн зустрічах в жовтні-листопаді зведемо в спільне поле зору наявні напрацювання та дослідження, обговоримо больові точки та нові виклики, а також навички та вміння, які важливо розвивати зараз. Результати спільної роботи зрезюмуємо в мапу компетенцій — перелік вмінь, які потрібні менеджерам та менеджеркам культури, щоб ефективно працювати зараз та в майбутньому.
З початком повномасштабної війни стає менше дискусій про якість управлінських навичок, оскільки багато менеджерів й так працюють на межі можливостей. Культурні менеджери надають екстрену підтримку в культурному (та не тільки) секторі, рятують культурну спадщину, продовжуючи культурні проєкти, але професіоналізація завжди на часі.
Якщо це оголошення промовляє до вас, будь ласка, реєструйтеся за посиланням до 17 вересня.
Що ми очікуємо від тих, хто долучиться до робочої групи:
- Участь в трьох тригодинних онлайн сесіях в жовтні-листопаді.
- Наявність практичного досвіду роботи в формальній або неформальній освіті у сфері культурного менеджменту, або практика культурного менеджменту на стратегічному рівні.
- Готовність давати зворотний зв’язок матеріалам, створеним в рамках онлайн сесій.
Що ми пропонуємо:
- Організований та структурований простір для професійного обміну та спільної роботи.
- Організацію консолідації думок в спільну мапу компетенцій, її візуалізацію та оформлення. Розповсюдження результатів.
- Зазначення всіх учасників та учасниць робочої групи як співавторів та співавторок створеної мапи.
Розробка мапи компетенцій відбудеться в рамках проєкту “Сила тут”, який реалізується за підтримки Європейської комісії