Підсумки роботи тренерської групи Іншої Освіти за 2022 рік

Підсумки роботи тренерської групи Іншої Освіти за 2022 рік

Тренерська група «Інша освіта» підбила підсумки своєї роботи у 2022 році. Нижче запрошуємо ознайомитися з кількома тезами з практичних фахових спостережень, як змінилася робота в організаціях за минулий рік. З повною версією підсумків можете ознайомитися в документі.

Горизонт планування організацій змінився: є потреба радше в регулярних короткострокових контрольних точках, аніж у стратегічних зустрічах раз на три роки. Замість детального планування на пів року вперед краще тестувати швидкі рішення короткими ітераціями та адаптувати їх у процесі виконання. Набуває актуальності сценарне планування, коли передбачаються дії на випадок двох-трьох варіантів розвитку ситуації.

Місія і візія нікуди не зникають, однак їхнє значення змінюється. Вони стають маячками, які ціннісно об’єднують команду, а ось шляхи їх досягнення мають бути гнучкими та відповідними до реальності. Одним з рішень для планування в умовах кризи є встановлення такої цілі, яка виходить за межі кризи та стає якорем, за який можна триматися.

Диверсифікація компетенцій у командах, тяжіння до розподіленого лідерства в громадському секторі. Горизонтальні структури більш сталі, тому є сенс інвестувати в розвиток своїх команд, давати простір для зростання, а також дублювати важливі компетенції, щоб ключові функції не були зав’язані на одній людині. Через різні обставини люди можуть випадати або відходити від процесу.

Відновлення ресурсу і рефлексія – умова виживання, а не розкіш. Кількість стресу зростає, і нам потрібно вчитися турбуватися про себе. Водночас є постійний запит на стійкість і саморегуляцію, розуміння того, як нарощувати ресурс та знижувати вплив подразників на наше життя. Багато хто з нашої тренерської групи має компетенції в психологічному полі або освоює їх, щоб мати змогу більше підтримувати групи та навчати навички життєстійкості. Ми не займаємося кризовою підтримкою, однак наші навички будуть помічними в роботі на випередження або у фазі адаптації до стресу в командах та групах.

Зв’язатися з нами можна тут: facilitators@insha-osvita.org