Підсумки роботи тренерської групи Іншої Освіти за 2023 рік

Підсумки роботи тренерської групи Іншої Освіти за 2023 рік

У 2023 році ми фасилітували 43 події, в яких взяли участь більш ніж 1300 осіб.

Тренерська група проводить події різного масштабу — від стратегічних сесій для невеликих команд від 4 осіб до міждисциплінарних форумів на 60 і більше людей.

Цільові аудиторії:

  • молодь та підлітки
  • люди з громадського сектору — активістки/активісти, волонтерки/волонтери
  • працівниці/працівники креативних індустрій
  • працівниці/працівники державних органів та служб

Географія нашої діяльності вже давно за межами України. Ми співпрацюємо з українськими та міжнародними організаціями за кордоном, зокрема в Європі, в онлайн та офлайн-форматах.

Стратегування

Побудова стратегії — важливий компонент для будь-якої організації чи проєкту. Гарна стратегія — це та, що реалізована. І часто між ідеєю та втіленням плану є прірва, яку важко подолати без підтримки та супроводу ззовні.

Зараз тренерська група планує у невідомості, тому й підходи до стратегування змінюються: доречніше корегувати та допрацьовувати план коротшими ітераціями протягом певного періоду, а також довгостроково співпрацювати з фасилітатором/фасилітаторкою, якому довіряєте, і якого не потрібно постійно вводити в контекст. Стратегічна сесія + подальший супровід команд у вигляді консультування — найвдаліша комбінація, яку ми практикуємо задля сталих результатів.

Навчальні події

Продовжуємо працювати за принципом «повертаємо життя в навчання і навчання в життя» та проводимо заходи, які орієнтовані на досягнення конкретних навчальних результатів.  Використовуємо потенціал групи та забезпечуємо людяний процес навчання. Серед іншого працювали з темами зворотного зв’язку, управління командою, менеджменту конфліктів, адвокації, доброчесності, внутрішньої комунікації, проєктного менеджменту. Окремо варто згадати навчання фасилітації. Долучаємося до horizontal school (https://horizontal.school/), як міжнародної спільноти, та проводимо корпоративні навчання фасилітації для організацій та команд. 

Переосмислення громадянської освіти

Через війну, пандемію багато сфер життя зіткнулися зі змінами. Це стосується й підходів у громадянській освіті. Частина команди тренерської групи «Інша Освіта» стали авторками публікації для міжнародного проєкту Rethinking Citizenship Education. A Collection of Voices, яка вийшла онлайн у березні 2023.

«Цією публікацією ми хочемо підтримати молодіжних працівниць/ків, тренерок/ів, фасилітаторок/ів, учителок/ів та інших професіоналок/ів у сфері громадянської освіти в  подоланні криз і трансформацій», – йдеться в описі публікації.

Посилання на публікацію.

Індивідуальна підтримка

У цьому році ми почали надавати послуги з коучингу та супервізії для громадських активістів і активісток. Це можливість отримати підтримку у власному професійному зростанні, побудувати свою індивідуальну траєкторію та рефлексувати щодо отриманого досвіду. 

Відповідно до запиту можемо запропонувати різні формати індивідуальної підтримки — коучинг, менторство, навчальну супервізію у фасилітаційній практиці. Використовуємо суміш різних методик, підходів та рефлексивних питань, які допомагають свіжим поглядом поглянути на свою ситуацію. Сесія триває 1 годину. Іноді результат відчутний вже на 12 сесії, а зі складними запитами варто працювати триваліше та більш регулярно.

Наші партнери й замовники: Українська Академія Лідерства, Vidnova Fellowship, UNICEF, Інститут лідерства і менеджменту, громадські організації «Екодія», «Новий музей», «Екосенс», «Строкаті Єноти», «Еколтава», «Вік Щастя», «Феміністична майстерня», «Post Bellum-Україна», «Твори Добропілля», «План.Дій», Аналітичний центр CEDOS, мережа Докуклубів Міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA, U-LEAD, horizontal school, MitOst, Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти», Агенція регіонального розвитку Київської області, «Американській дім», EVZ, ПРООН, Донецький національний технічний університет, ifa (Institut für Auslandsbeziehungen), IREX, Відділ ДСНС з організації цивільного захисту населення, Неприбуткова організація «Людина в біді Словацька Республіка», ТОВ «Журнал Куншт» та інші.

Відгуки

  • Тетяна Жавжарова, голова ГО «Екосенс»:
    «Ми отримали значно більше, ніж сподівалися: уважне вивчення та уточнення нашого запиту, коучинговий підхід і допомогу у формулюванні теми та питань зустрічі, вельми доброзичливе проведення заходу з повагою до кожного учасника/учасниці, та допомогу у підготовці матеріалів за результатами сесії»
  • Анна Шибирин, голова ГО «Феміністична майстерня»:
    «Замість хизуватися модними інструментами та нав’язувати нам те, що ми маємо зробити, фасилітаторка, базуючись на знаннях про інструменти й підходи, розробила для нашої команди програму саме під наш запит»
  • Відгуки учасників та учасниць Школи фасилітації:
    «Школа фасилітації перевертає світ з ніг на голову і дозволяє побачити просто складні речі, а головне ти сам отримуєш цю чудову навичку» «Все чітко та злагоджено: 1) індивідуальний підхід до команди на етапі дизайну; 2) гнучкість та корегування програми під потреби та на запит аудиторії вже в процесі тренінгу; 3) чесність, прозорість, співпраця… а також інші принципи фасилітації цілком дотримувалися з боку фасилітаторки, 4) повноцінні 3 дні промайнули як 3 години — завдяки фаховому підходу до організації тренінгового процесу»

Радіємо, що цього року продовжилися давні співпраці та з’явилися нові. Дякуємо, що рекомендуєте нас! 

Щодо співпраці пишіть на facilitators@insha-osvita.org.