Co Creative Communities
Фінансування: Federal Foreign Office
Партнери: MitOst e.V.(DE), EcoHub(ARM)
Тривалість: червень – грудень 2024
Бюджет: 1 400 000 грн
Проєктний менеджмент: Юлія Аленіна, Юлія Непик, Ольга Бондаренко
Контакт: office@insha-osvita.org
Co Creative Communities — освітній проєкт в співпраці з MitOst e.V.(DE) та EcoHub(ARM), який націлений на зміцнення низових та локальних демократичних процесів в Україні та Вірменії.
У кризові, зокрема воєнні, часи представниці та представники маргіналізованих груп ще частіше стикаються з дискримінацією своїх прав. Тож активістки та активісти, які працюють з цими групами, потребують індивідуальної підтримки, підсилення горизонтальних мереж та розробки нових інструментів. Програму зосереджено на розвитку практичних навичок та дослідженні нових інструментів у сферах партисипації, комунікацій, принципів підзвітності та прозорості, роботи із ризиками в кризових умовах. Окрему увагу було приділено участі жінок та представниць і представників вразливих груп.
В межах програми у 2024 році відбулись:
- Триденний офлайн-діалог, зосереджений на налагодженні зв’язків всередині української активісткою спільноти, а також визначенні актуальних потреб та запитів.
На зустрічі у Києві 12-14 вересня було 25 учасниць та учасників: лідерок та лідерів ГО та неформальних груп, активісток та активістів що працюють із людьми, що покинули свої домівки через війну, ветеранкамиіта ветеранами, людьми з інвалідністю, дітьми та підлітками, нейровідмінними людьми, квір-спільнотою, матерями та батьками одина_чками тощо.
- Поїздка сімох учасниць з України на зустріч, організовану нашими партнерами з Eco Hub Foundation в місті Ванадзор, Вірменія.
Цей обмін дозволив зіставити та опрацювати досвіди двох пострадянських країн, визначити спільні та відмінні риси, виокремити для себе (не)дієві практики. Також в межах ванадзорської програми відбулась зустріч із представни_цями локальної влади, зосереджена на практиках залученості та їх баченні з позиції державного сектору.
- Серія онлайн-воркшопів, присвячених трансформації закинутих місць в громадські простори, бюджету участі та залученню громад до прийняття рішень, а також соціальній згуртованості, як методу подолання викликів воєнного часу.
Підсумком всіх зустрічей в межах Co-Creative Communities стала розробка тулкіта: посібника із добіркою партисипативних інструментів, над якими працювала група українських, вірменських та німецьких експерт_ок. В ньому було узагальнено досвід та зібрано напрацювання з офлан-зустрічей в Києві та Ванадзорі, а також із циклу онлайн-воркшопів. Тулкіт можна завантажити за посиланням.
Проєкт реалізовано Іншою Освітою у партнерстві з MitOst e.V. та EcoHub за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.