Digital Lab: менеджери креативних хабів

Digital Lab: менеджери креативних хабів

Фінансування: British Council Ukraine

Партнери: British Council Ukraine

Тривалість: 2020 — 2022

Бюджет:

Координатор: Марія Тимощук

Контакт: office@insha-osvita.org

«Digital Lab: менеджери креативних хабів» — це платформа для обміну практиками в роботі з фізичними чи віртуальними просторами, яка була створена Британською радою в Україні. За три роки ми провели три хвилі Digital Lab. Метою платформи є об’єднання менеджерів та менеджерок українських хабів у пошуці рішень для ефективної роботи під час та після пандемії.

Основний фокус Digital Lab:

  • Створення простору для обміну досвідом та спільного пошуку практичних рішень
  • Знайомство з успішними кейсами креативних хабів у країнах ЄС, Великій Британії та Україні
  • Формування зв’язків між учасниками програми
  • Створення якісного та змістовного формату взаємодії в онлайн.

Перша онлайн-програма Digital Lab була проведена восени 2020, за пів року від початку пандемії. Її головним фокусом стала вимушене підлаштування фізичних просторів та форматів взаємодії в спільнотах під карантинні обмеження по всьому світу. Учасники та учасниці програми спілкувалися зі своїми колегами з України та ЄС, обмінювалися  досвідом менеджменту фізичного простору в умовах нової реальності.

Ключові теми сесій 2020 року:

  • Як забезпечити безпеку фізичних просторів?
  • Чи має відбутися скорочення офлайн-діяльності, та яким має бути баланс між офлайн та онлайн активностями?
  • Як бути конкурентоздатними в онлайні, як сформувати унікальну пропозицію та монетизувати її?
  • Як посилити зв’язки та лояльність своєї спільноти?

Після першої лабораторії прийшло чітке усвідомлення того, що така програма має бути чутливою та добре адаптуватися до плинності та мінливості сучасного постпандемічного світу. Фокусом другої Digital Lab, яка відбулася навесні 2021 року, стала антикрихкість креативних хабів. Разом група учасників досліджувала які опори допомагають креативним просторам залишатися на плаву у світі, що застряг між онлайном та офлайном.

Ключові теми сесій 2021 року:

  • Стара/нова реальність. Трансформації креативних хабів за рік пандемії
  • Як креативним хабам працювати зі спільнотами онлайн та офлайн
  • Джерела сталості в умовах нестабільності: краудфандинг та інші формати залучення до співтворення
  • Сталі партнерства: кооперація локальна, національна, міжнародна.

Протягом двох місяців менеджери 22 українських креативних хабів у Вінниці, Дніпрі, Житомирі, Запоріжжі, Звенигороді, Києві, Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Ромнах, Тернополі та Харкові шукали нові рішення для своїх просторів, ділилися досвідом та робили спільний внесок у розвиток креативних індустрій в Україні.

За час програми вдалося розглянути 16 кейсів учасників та учасниць, а також провести 18 годин у супроводі 6 фасилітаторів та фасилітаторок Іншої Освіти та 7 спікерів та спікерок із Великобританії, Данії, Італії та України.

В основу програми третьої едиції лабораторії 2022 року ліг «Посібник для лідерів креативних хабів» (https://cutt.ly/ZYMUFaL). Саме для учасників та учасниць програми його вперше було перекладено українською мовою. Цей посібник —  набір професійних інструментів, розроблений британською агенцією інновацій Nesta. Він народився в результаті програми Creative Hubs Academy.

Ключові теми сесій 2022 року:

  • Управління вашим хабом
  • Портретування аудиторії та формування пропозиції
  • Вимірювання впливу
  • Канва бізнес-моделювання.

Навчання відбувалося в онлайнформаті із 9 до 18 лютого включно. За 6 навчальних сесій наші учасники та учасниці з 16 міст та селищ України здобули знання, які допоможуть їм проаналізувати діяльність свого креативного хабу. Окрім цього, вони обмінялись досвідом роботи з представниками та представницями інших креативних просторів ЄС, Великої Британії та України. Також були практичні домашні завдання, багато спілкування з колегами та доступ до спільноти випускників House of Europe за закінченням навчання.

Програму «Digital Lab: менеджери креативних хабів» реалізувала British Council Ukraine в рамках програми House of Europe за організаційної підтримки ГО Інша Освіта.