Culture Helps / Культура допомагає

Culture Helps / Культура допомагає

«Culture Helps / Культура допомагає» — проєкт за підтримки Європейського Союзу, що спрямований на допомогу людям, які через війну були змушені переїхати до більш безпечних регіонів України або за кордон. Проєкт надає грантову підтримку культурним менеджеркам та менеджерам, а також організаціям, які допомагають людям інтегруватись у нові спільноти через культуру. Висловлені погляди та думки належать лише автору(ам) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Виконавчого агенства з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури. Ні Європейський Союз, ні Європейське виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури не можуть нести відповідальність за них.

Проєкт реалізується Іншою Освітою (UA) та zusa (DE). Щоби підтримати проєкт можна зробити персональний внесок за посиланням. Щодо інституційного партнерства пишіть нам на пошту: culture_helps@insha-osvita.org.

Культура не може зупинити війну, але вона може допомогти адаптуватися та створити візії майбутнього. Ми хочемо дати можливості культурного вираження та інтеграції людей в нові спільноти через участь у культурному житті.

Проєкт спрямовано на розвиток навичок культурних працівниць та працівників, а також організацій, що інтегрують людей у нові спільноти через культуру. Він також сприяє налагодженню зв’язків та згуртованості культурних працівниць та працівників.

«Culture Helps / Культура допомагає» триватиме з 2023 по 2025 роки включно та пропонує трирівневу програму грантів, підтримку психічного здоров’я, онлайн/офлайн-зустрічі, вебінари для культурних працівників та працівниць у та з України та для їхніх колег в інших країнах Креативної Європи.

Проєкт пропонує три рівні грантів протягом двох років:

  • 200 індивідуальних грантів до €1.000 для професіоналок та професіоналів у сфері культури, що працюють переважно на волонтерських засадах із людьми, які були вимушені переїхати через війну. Гранти підтримують індивідуальне психічне здоров’я та добробут працівниць та працівників у сфері культури в Україні та країнах Креативної Європи.
  • 80 грантів на проєкти до €5.000 для організацій, які знаходяться в Україні та інших країнах Креативної Європи та працюють над культурними ініціативами, що допомагають інтегрувати людей, зокрема, сім’ї та дітей, які були змушені покинути свої домівки через війну в Україні, у нові місцеві спільноти.
  • 30 грантів на проєкти співпраці до €40.000, які підтримують міжнародне партнерство двох або трьох організацій із країн Креативної Європи та України для розроблення спільних міжнародних проєктів. Особлива увага приділяється ініціативам, що допомагають інтегрувати людей, зокрема, сім’ї та дітей, які були змушені покинути свої домівки через війну, у нові місцеві спільноти.

Проєкт також включає:

  • Регулярні інформаційні онлайн-зустрічі протягом усього періоду для ознайомлення з проєктом, обміну думками з колегами та пошуку партнерів.
  • Консультації щодо умов отримання гранту через електронну пошту, чат в Telegram українською та англійською мовами.
  • Розроблення посібника про те, якими підходами варто керуватися в культурній діяльності для зміцнення психологічного здоров’я та добробуту людей. За матеріалами посібника відбудеться 6 вебінарів про те, як використовувати інструменти та методи на практиці.
  • 2 офлайн-зустрічі для мережування культурних професіоналів та професіоналок.

Війна жахлива. Перемога наближається. Як виглядатиме мир?