Майстерня громадської активності
Партнери: MitOst e.V. (Німеччина), Genius Loci (Польща) та «Образование без границ» (Білорусь)
Тривалість: 2008 – 2015 роки
Контакт: office@insha-osvita.org
«Майстерня громадської активності» — це програма неформальної громадянської освіти молоді та підтримки її громадських, соціальних та культурних ініціатив. У межах програми учасниці та учасники покращували свої навички та громади через невеликі ініціативи.
«Майстерня» — перший проєкт команди, яка пізніше заснувала Іншу Освіту. Програма почала свою діяльність у 2008 році, коли Альона Каравай та Іванна Чупак адаптували формат міжнародної програми Колегіуму ім. Теодора Гойса до українського контексту. Вона базувалася на методиці Колегіуму. Головною метою було мотивувати молодь приймати активну громадянську позицію шляхом реалізації власних проєктів, а також за допомогою кваліфікованої підтримки, побудованої за принципом «підтримка людини», а не «підтримка проєкту».
Першій рік програма охоплювала Донецьку та Рівненську області, на другий рік до них додались Черкаська область та Крим. Згодом програма стала всеукраїнською, та пізніше — міжнародної. В міжнародному компоненті брала участь молодь з України, Польщі та Білорусі. Вони створювали проєкти в різних напрямах: екологія, захист прав, тайм-менеджмент, історія, мистецтво та інше. У межах «майстерні» відбувався цикл семінарів, що проводився тренерами та тренерками Колегіуму імені Теодора Гойса, які супроводжували процес розробки та втілення соціальних та культурних ініціатив учасниць/ків.
Програма складалася з кількох етапів:
- Майстерня Ідей — учасниці та учасники розробляли ідеї власних ініціатив для своєї локальної спільноти.
- Майстерня Дій — відбувалися воркшопи з практичними порадами та досвідом для реалізації проєктів.
- Майстерня Досвіду — підсумковий етап, під час якого учасниці та учасника презентували результати своєї роботи та проєктів в програмі та розробляли бачення подальшої діяльності.
За роки діяльності в програмі взяли участь більш ніж 1000 учасників та учасниць, які реалізували більш ніж 300 локальних ініціатив та проєктів у своїх громадах. Результатом програми стало створення платформи для заохочення молоді до активної позиції у своєму оточенні за допомогою адаптованого досвіду Європи, а також налагодження партнерства з організаціями громадського, державного та приватного секторів задля посилення програми громадської та політичної освіти молоді в Україні. Крім того, впродовж років діяльності програми учасниці та учасники навчалися та реалізовували власні проєкти у локальних громадах. Також програма сприяла створенню горизонтальних зв’язків як між українськими, так і з іноземними активістками та активістами.
Дізнатися більше про проєкти українських учасниць та учасників одного з років програми (2015) та ознайомитися із польськими та білоруськими ініціативами можна за посиланням.