TOLOCAR: Mobile Makerspaces

TOLOCAR: Mobile Makerspaces

Фінансування: GIZ

Партнери: MitOst e.V., Cadus, БУР, Creative Rural Hub, Metalab, proto produkciia, Арт Поле

Тривалість: травень — вересень 2022 

Координаторка: Ольга Кукуш

Контакт: office@insha-osvita.org  

Проєкт «TOLOCAR: Mobile Makerspaces» займається відновленням пошкоджених або занедбаних будівель,  а також проводить культурні інтервенції в містах та селах. TOLOCAR — це проєкт, що поєднав команди мейкерів, мейкерок, волонтерів та волонтерок зі всієї України та спільними силами проводить реновацію приміщень для переселенців та створює публічні простори. Власне TOLOCAR — це транспортний засіб, оснащений різноманітними інструментами, технікою та обладнанням, щоб створювати простір для навчання, залучення громади та взаємодії.

Наша роль в проєкті — культурні інтервенції — серія заходів у місцях роботи TOLOCARів з художниками, художницями, мейкерами, мейкерками, волонтерами та волонтерками для налагодження зв’язків в громадах та впровадження принципу learning-by-doing.

У 2022 ми реалізували артінтервенції в чотирьох областях:

  • Мурал в Івано-Франківську. Художник разом із волонтерами та волонтерками створили стінопис на будівлі для переміщених осіб.
  • 2 мистецькі табори «Тіло міста» у Верхньому Вербіжі та Стрию. Підлітки працювали над спільним журналом та виставкою, дізнавалися більше про космос, брали участь у перформативних практиках та проходили квест.
  • 2 арттерапевтичні заходи з відновлення напівзруйнованих приміщень у Мотижині Київської області. Школярі/школярки та громада відновили стіну школи, на якій створили мурал, а також працювали із ландшафтом навколо школи.
  • 9 воркшопів та майстер-класів для понад 100 учасників та учасниць у Київській, Івано-Франківській та Хмельницькій областях. А саме: із розпису шоперів, валяння, соломоплетіння, друці на 3D-принтері, воркшоп із альтернативних способів фотодруку, створенню колажів та гончарства.  

У 2023 будемо розширювати мережу українських та закордонних мейкерів та мейкерок, залучати в роботу ветеранів й українців, що повернулися в країну. Продовжимо реалізовувати культурні та мистецькі інтервенції, а також плануємо збільшити кількість ТОLOCARів — до 4 машин.