Цифрові мости в єврейській історії Східної Європи
Фінансування: Сentropa
Партнери: Українська спілка єврейських студентів (UUJS), ГО «Українсько-німецьке культурне товариство Чернівці» при Думковому духовому центрі / ун-т Чернівці, Центр досліджень політики пам’яті та суспільної історії «Мнемоніка», EcoVisio, Галицький єврейський музей / Żydowskie Muzeum Galicja, Асортиментна кімната, proto produkciia
Тривалість: травень 2022 — квітень 2023
Бюджет: 11,470 EUR
Координаторка: Альона Каравай
Контакт: office@insha-osvita.org
Над проєктом працюватимуть Нікіта Кадан у співпраці з місцевими відеохудожниками Яремою Малашуком та Романом Хімеєм. В рамках проєкту ми проведемо виставку робіт Нікіти Кадана, заснованої на мистецькому дослідженні Голокосту в Івано-Франківську (тоді Станиславові), особливо зосередившись на масових убивствах євреїв під час так званої кривавої неділі 12 жовтня 1941 року. Дослідження базується на текстах тих, хто вижив (наприклад, Елізабет Фрейндліх) і на фотографіях ландшафту, де сталися масові вбивства. Серії художніх текстів, які засновані на реальних історіях від євреїв, що пережили жахливі події часів Голокосту, відредагованих Нікітою Каданом, відео-арту, знятого під водою поблизу озера до єврейських могил та виступ артистів із читанням текстів. Основним місцем проведення виставки стане Музей міста Івано-Франківська, додатковим місцем може бути місцева синагога Івано-Франківська (за погодженням з рабином).
Активна фаза війни, яка є тлом дослідження та актуалізує тему масового насильства, найімовірніше також вплине на художній результат дослідження. Після російського вторгнення в Україну Нікіта Кадан у своїй творчості багато розмірковує над образом ландшафту та ґрунту, натякаючи на тезу, що «пейзаж — це безіменна могила».
Слідкувати за реалізацією проєкту можна на нашій сторінці у Facebook та сторінці наших партнерів проєктного простору Асортиментна кімната.