розсіяне засіяне: новини програми

розсіяне засіяне: новини програми

В жовтні Інша Освіта спільно з Асортиментною кімнатою розпочала роботу над програмою «розсіяне засіяне», створену  українських художниць та художників в Україні та за кордоном. Мета програми — переосмислити (чи доосмислити) множинні досвіди війни та питання зв’язків в українській мистецькій спільноті через діалог у полі художньої практики.  

Програма стартувала з серії онлайн-зустрічей, спрямовані на пошук партнер_ки для роботи та на формування простору для дискусії. Серед іншого, говорили про (роз)кенселінг, ієрархію травми та психологічний вимір напруг і мовну схоластику, любов до (не)ближнього та доступні практики солідарності. 

В листопаді обрали мистецькі тандеми та тридеми, роботи чи work in progress яких буде реалізовано за підтримки «розсіяне засіяне»: 

  • Автопортрет (Анна Звягінцева, Марк Чегодаєв) дослідження просторів безпеки через образи побутових предметів, процеси їх руйнування та відновлення. 
  • Емігрантський фольклор (Микола Лебедь, Юрій Голік) — партисипативний проєкт, який досліджує сучасний мігрантський фольклор через документування досвідів та практики імпровізації. 
  • Кургани, могили та ми (Ксенія Погребенник, Анна Івченко, Євгенія Мілюкова) про простори пам’яті та практику (не)повернення до місць дитячих спогадів.
  • Дзеркало відображає з затримкою (Нікіта Кадан, Аліна Клейтман) діалог двох мистецьких робіт, які через дослідження музейних експозицій осмислюють патерни імперіалістичної поведінки, що нав’язливо відтворюються попри втрату зв’язку із реальністю.  
  • Ситуаційні клумби (Даша Чечушкова, Аня Никитюк, Ксенія Щербакова) — серія акцій із висаджування клумб в різних містах/країнах, як задумано як акти комеморації та співбуття у досвіді втрат. 
  • Сни Пенелопи (Тета Цибульник, Поліна Чоні) — дослідження сновидінь через обмін образами несвідомого між двома художницями, що живуть на різних континентах. 
  • Українське суспільство у стані фортифікації (Дмитро Заєць, Марія Василенко) артбук та збірка есеїв про стан фортифікації в українському суспільстві 2023-2024 роках.

Також в межах «розсіяне засіяне» профінансували 4 робочі поїздки: в межах України та за кордоном. Під час поїздок митці та мисткині досліджуватимуть контекст, в якому живуть їх партнер_ки по проєкту, працюватимуть над спільними роботами та ділитимуться напрацюваннями. 

На грудень заплановано два парні артіст-токи: 

  • 13 грудня Микола Рідний спільно з Андрієм Бояровим розповідатимуть про свої роботи до та після повномасштабного вторгнення (переважно про друге). Модеруватиме Ярослав Футимський.  
  • 19 грудня Олексій Подать та Микола Лебедь розповідатимуть про роботу зі звуком: практики «польових записів» у музиці та досвіди слухання/чуття/взаємодії звуку у просторі. Курує Сергій Климко. 

Більше детально про артіст-токи та формат їх проведення розповімо в анонсі, який опублікуємо ближче до подій. 

Програма «розсіяне засіяне» реалізується Асортиментною кімнатою та Іншою Освітою за підтримки Robert Bosch Stiftung та Ґете-Інституту Україна. Тепла подяка Київській бієнале / Центру візуальної культури, Українському інституту в Німеччині, Office Ukraine в Австрії та командам Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, zusa, commit та MitOst e.V. за підтримку в розробці програми, інформаційну підтримку та дружню підтримку.