Стипендіатки та стипендіати Vidnova Fellowship Ukraine

Стипендіатки та стипендіати Vidnova Fellowship Ukraine

Стипендіальна програма підтримки Vidnova Fellowship Ukraine створена для людей, які повертаються в Україну з-за кордону, щоб бути вдома та відновлювати тут свою діяльність.

У цьому році підтримали 50 стипендіатів та стипендіаток. Режисерки/и, активістки/и, підприємиці/ці, журналістки/и, дизайнерки/и, психологині/и, мисткині та митці допомагають тим, хто вимушено переїхали у безпечніші регіони через війну, займаються питаннями екології, курують експозиції, знімають документальні фільми, пишуть книги, розроблять IT-продукти. Знайомимось!

Шаза Муса — сирійсько-українська культурна діячка, дизайнерка, ілюстраторка та координаторка мистецьких проєктів. ЇЇ ціль — дослідження патернів та дизайну Полтавської області та оформлення дослідження в діджитал видання. 

Яна Тимошенко планує зібрати групу українських музейниць та музейників для співпраці з чеськими колегами та провести майстер-класи для мисткинь, митців, культурних діячок та діячів з Дніпропетровської області з написання грантів.

Юлія Коваль —  активістка та волонтерка. Планує організувати притулок для людей, що вимушено переїхали в безпечніші регіони через війну, та склад для гуманітарної допомоги, яка прямуватиме на схід України.

Оксана Сигарева — кінопродюсерка та режисерка. З 2020 року знімає документальний фільм про дитячу циркову студію з Харкова. Планує закінчити чорновий монтаж фільму і презентувати його партнерам, щоб знайти фінансування на постпродакшен. 

Євгенія Мєлконян фасилітуватиме проєкт творчо-відновлюваних лабораторій з руху та голосу, що будуть допомагати справлятися з тривожністю, знаходити опору та відновлюватись. Планує провести близько 3 заходів в різних містах України.

Анна Алієва в Німеччині почала працювати над дослідженням провенансу творів мистецтва, які були вивезені в Німеччину з України під час Другої світової війни. Зараз, повернувшись в Київ, планує ідентифікувати твори, сліди яких вдалося знайти в Німеччині. 

Олена Брайченко працює над  матеріалами про зміни у харчовій культурі спричинені війною. Вона розробила запитальник зі свідчень мешканців деокупованих територій Київщини та Чернігівщині. Зараз займається аналізом харчових практик українців в окупації.

Валерія Гуєвська розробляє випуск журналу про андеграунд культуру «Потоп». Планує допрацювати шрифт Dido, який присвячений художнику Андрію Сагайдаковському і зробити відеоінсталяцію на фестиваль Конструкція.

Христина Семерин створюватиме есеїв з інтелектуальною рефлексією війни та суспільства (Memory Landscapes, War & Resistance Ecologies of Ukraine, Мова любові і свободи) та серію репортажів про війну й пам’ять.

Любов Лісовенко допомагатиме та підтримуватиме людей, які постраждали внаслідок війни: закупівля продуктів, ліків, засобів гігієни та інших необхідних речей для тих, хто перебуває в складних життєвих обставинах.

Андрій Савич —  музикант, його музична кар’єра пройшла через різноманітні оркестри, як в Україні, так і за кордоном (Kyiv Symphony Orchestra, Lviv Philharmonic Orchestra, Orquesta Clásica Santa Cecilia та інші). Він повернувся, щоб відновити свою діяльність та ділитися знаннями.

Оксана Стоміна — поетеса та письменниця, громадська діячка, засновниця ГО «Паперові сходи». Протягом трьох тижнів блокади Маріуполя працювала у волонтерському центрі та документувала жахи російської агресії. Зараз вона почала роботу над документальною книгою про війну – «ВІЙНА НА ПРОСПЕКТІ МИРУ. Історії блокадного Маріуполя». Це збірка історій маріупольців, постраждалих від російських окупантів.

Аліна Головатюк — CGI-художниця, розробниця CEO додатку і тактильного чохла InTempo — превентивного девайса проти панічних атак та стресу. Зараз активно досліджує можливості використання штучного інтелекту в дизайні та архітектурі.

Юлія Нечай протягом 10 років мала свою власну театральну студію (театр-студія «Біла Валіза», Чернігів), яку через війну зруйновано в березні 2022. Юлія хоче запустити благодійні курси для жінок військовослужбовців та відкрити дитячу групу для занять театральним мистецтвом у Чернігові.

Юлія Кисіль — художниця,  працює над документальним серіалом «Лібідо під час війни». В цьому проєкті вона вивчає історію українців, які намагаються зберегти вітальність і жагу до любові попри повномасштабну війну.

Олена Піньковська  — музикантка, виконавиця оперної та камерної музики. Планує поєднати камерно-вокальні твори репресованих авторів в одній концертній програмі. Буде налагоджувати партнерство з оркестром, складати програму та планувати події.

Ірина Щерба — психологиня та психотерапевтка. Створює програму психологічних реабілітаційних центрів для наших захисниць, захисників та їхніх родин.

Ольга Рубан працює в техніці лемпворк з 2008 року. До війни мала власну майстерню в Гостомелі, проводила майстеркласи, брала участь у виставках. Планує відновити майстерню, поновити власну творчу і викладацьку роботу. 

Ганна Богачук буде працювати над проєктом «Ідентичність», який досліджує фактори що вплинули на формування ідентичності через призму персональних спогадів жінок зі східних, південних і центральних областей України. 

Надія Воронова — докторка наук, доцентка кафедри естетики, історії та культури, кандидатка філософських наук. Працюватиме над проєктом дослідження історії та культури Донбасу. Кінцевим результатом дослідження стане виступ на міжнародній конференції.

Олександра Коряк — ромська активістка та правозахисниця, працює у сфері захисту прав ромів понад 10 років. Вона буде досліджувати гендерно-зумовлене насильство у ромських громадах.

Анастасія Леонова — співзасновниця видавництва ist publishing, яке спеціалізується на публікації нон-фікшн літератури. Займатиметься видавничим процесом книги Сюзен Зонтаґ «Regarding th Pain of Others», що торкається теми військової фотографії та етики. 

Юлія Пилипчатіна — ілюстраторка та керамістка. Її майстерня знаходиться в центрі Харкова, і Юлія мріє продовжувати творити там, надихаючись у своїй творчості традиціями  Харківського регіону.

Олександра Нарижна — архітекторка, голова ГО Міські реформи, яка впроваджує нові підходи з розвитку та активації міст через урбаністичні проєкти. Займатиметься підготовкою програм неформальної освіти для підвищення кваліфікації молоді у сфері урбанізму для відбудови України.

Світлана Тарасенко викладачка та проєктна менеджерка ГО Центр освіти впродовж життя. У межах стипендії працюватиме над книгою для дітей з підприємництва та формуванням курсу з жіночого підприємництва.

Програма реалізується Іншою Освітою в партнерстві з Сommit by MitOst gGmbH та за підтримки фонду Robert Bosch Stiftung.