Стипендіатки та стипендіати Vidnova Fellowship Ukraine

Стипендіатки та стипендіати Vidnova Fellowship Ukraine

Vidnova Fellowship Ukraine — програма підтримки тих, хто з початком повномасштабного вторгнення виїхав за кордон, та вирішив повернутися/повернувся, щоб бути вдома та відновлювати тут свою діяльність.

У цьому році підтримали 50 стипендіатів та стипендіаток. Режисерки/и, активістки/и, підприємиці/ці, журналістки/и, дизайнерки/и, психологині/и, мисткині та митці допомагають тим, хто вимушено переїхали у безпечніші регіони через війну, займаються питаннями екології, курують експозиції, знімають документальні фільми, пишуть книги, розроблять IT-продукти. Час знайомитись!

Соломія Томащук — режисерка. Впродовж трьох місяців планує зняти кілька документальних фільмів-портретів про людей, які були вимушені переїхати на Прикарпаття з менш безпечних міст: Маріуполя, Лисичанська, Запоріжжя.

Марина Рижова — фундаторка та режисерка незалежної мистецької формації Art.Razom, займається постановками маловідомих українських опер та популяризацією творчості молодих українських композиторів.

Поліна Чоні — художниця. Вона працюватиме над художнім проєктом «Хімічна реакція» і створить серію тканих полотен використовуючи натуральні барвники. Цей проєкт присвячений дослідженню натуральних пігментів із рослин, грибів і мінералів, зібраних на території України та розповідає про екологічні наслідки війни.

Аліна Понипаляк — кандидатка історичних наук. Працюватиме  над створенням  освітньо-виставкового проєкту присвяченого героям оборони Київщини «Київщина — форпост до свободи»,  покликаний показати як військо спільно з киянами відбивало атаку ворога.

Тетяна Коржова — художниця, планує відкрити художню студію, для навчання дітей і дорослих живопису з натури, а також провести виставку присвячену природі Кінбурнської коси – територія, що досі знаходиться під російською окупацією.

Любов Малікова — мисткиня та дизайнерка, представляє творчий колектив DIS/ORDER. Одним із важливих напрямків дизайну є колаборації з мисткинями й митцями. На цей сезон призначено колаборації з Ксенією Гнилицькою та Нікітою Каданом для серійного проєкту ХУСТКА.

Валя Притула — керамістка, планує проводити воркшопи, частина яких буде безплатною (для людей, які потребують терапії та допомоги), а також відкрити вільний простір для роботи інших художниць та художників керамісток/ів.

Ксенія Мацкевич після повернення в Україну хоче підготувати матеріали й провести низку офлайн тренінгів з питань комунікації, презентації досвіду та розповсюдження інформації для працівниць та працівників громадської сфери, державних соціальних центрів.

Аліна Богданович — акторка, режисерка, театрознавиця, культурна менеджерка, викладачка. Планує реалізувати власну виставу «Пісня свободи», подкаст про культуру та мистецтво «Я-культура»,  а також відновити діяльність ГО «Платформа Театральних Ініціатив». 

Тереза Барабаш — мисткиня, працює у сфері текстилю, інсталяції, аудіовізуального мистецтва та ленд-арту. Планує працювати над серією тематичних полотен присвячених творчості Поліни Райко (української художниці з Херсонщини, чий будинок-музей був затоплений після підриву Каховської ГЕС).

Дарія Антоненко — засновниця апсайклінгової агенції «Re:ban», яка дає друге життя використаним рекламним банерам, виробляючи з них унікальні крафтові вироби на замовлення – сумки, бананки, рюкзаки, чохли для ноутбуків.

Катерина Стрельченко — режисерка, планує відновити діяльність гуртка «Цікаве кіно», де займалися діти та підлітки, які хочуть пов’язати своє життя з журналістикою та кіновиробництвом. 

Тарас Проданюк — підприємець. Займатиметься відновленням діяльності аналітичного центру, яке допомагатиме організаціям приймати рішення на базі даних. Також планує співпрацю з українським бізнесом у сфері проведення дослідження поточного стану економіки України та життєспроможність МСП.

Катерина Павловська — режисерка,  працює над документальним фільмом про Київську Русь.  У фільмі досліджуватиме історію створення штучної концепції про три братні народи, і як цю частину історії російська пропаганда досі використовує в інформаційній війні проти України.

Христина Слободянюк — акторка, танцюристка, перформерка. Планує вчитися  арттерапії, покращувати ментальне здоров’я серед своєї наявної та нової аудиторії, створювати вистави, номери, відео та перформанси, які покликані зцілювати глядачів  в Україні. 

Ірина Яцик — засновниця та директорка центру неформальної освіти «ПРОСТО» (Житомир), психотерапевтка. Працює над відновленням роботи центру для навчання молоді та дітей в напрямку громадської освіти.

Ольга Соловйова повернулась в Україну, щоб працювати зі своїми учнями з Дитячої Академії Мистецтв та організувати безплатні майстеркласи з малювання. Вже встигла відкрила персональну виставку, взяла участь у двох колективних виставках, а також планує взяти участь в благодійному аукціоні.

Таміла Педан — мисткиня, працюватиме над проєктом екоарту «Перетворення» за технологіями ресайклінгу та апсайклінгу. Майстри, що брали участь у попередніх виставках Таміли, на серії майстер-класів навчатимуть 75 людей технікам екоарту.

Аліна Нескреба — звукорежисерка та саунд-дизайнерка. У своєму проєкті «Сучасні українські аудіоказки» адаптовуватиме українські народні казки під інтереси сучасних дітей. В планах робити казки на українській та англійській мові.

Марія Кондратьєва — хореографка, перформерка, викладачка та організаторка культурних подій. За час стипендії планує працювати над власним танцювальним перформансом «Крихкість», плануватиме відкриття простору для представниць/ків мистецтва contemporary dance та перформансу, а також проводитиме майстер-класи із тілесних та танцювальних практик.

Анна Лодигіна — журналістка, працюватиме над записом 8 епізодів подкасту про деколонізацію української культури та науки «Назад до себе». Кожен епізод буде присвячений одному визначному українському діячу, якого Росія привласнила собі. 

Міла Міщенко — психологиня, планує створити простір в Запоріжжі чи Дніпрі, де проводитиме майстер-класи по литтю паперу. Також, хоче організовувати жіночі кола та кіно перегляди раз в тиждень. 

Олена Касьян — підприємиця, засновниця OKTOWN.com.ua. Працює над відновленням та розширенням проєкт OKTOWN, а також розробкою мобільного додатку для підтримки туристичного бізнесу в Україні.

Ірина Савицька співзасновниця українського стартапу Bank of Memories, членкиня активістка організації «Спогади України». Разом з чоловіком у проєкті «Bank of Memories» вони створюють цифрові меморіали героям, що загинули у російсько-українській війні. Це короткі фільми, які можна переглянути прямо з меморіальної дошки за допомогою смартфона. 

Слідкуйте за нами — незабаром розповімо про другу половину наших стипендіаток та стипендіатів! Програма реалізується Іншою Освітою в партнерстві з Сommit by MitOst gGmbH та за підтримки фонду Robert Bosch Stiftung.