Тренерська група Іншої Освіти фасилітувала зустріч в межах проєкту трансформації безпеки освітнього середовища до викликів війни

Тренерська група Іншої Освіти фасилітувала зустріч в межах проєкту трансформації безпеки освітнього середовища до викликів війни

У травні тренерська група Іншої Освіти займалася фасилітацією стратегічної зустрічі в межах проєкту, який спрямований на напрацювання політик створення фізично та психологічно безпечного освітнього середовища. Він був зініційований Міністерством освіти й науки України спільно з Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, Міністерством внутрішніх справ України, за сприяння UNESCO.

Стратегування відбувалося у два етапи. Протягом місяця фахівці та фахівчині різних відомств та організації долучалися до онлайн-зустрічей, де дискутували та обговорювали різні аспекти створення безпечного фізично та психологічного середовища в школі, а 25-27 травня зустрілися у Львові для підсумування напрацювань та підготовки конкретних пропозицій.

Що робили ми? Структурована модерація. Вона дала змогу обмінюватися досвідом учасникам та учасницям із різних секторів — педагогів/инь, науковців/иць, службовців/иць органів МВС. Завдяки цьому, обговорили особливості приватного сектору освіти та те, як транслювати їхній досвід, враховуючи можливості державних установ.

«Триденний «бункерний» режим. Три дні незнайомі один одному люди, зі своєю історією та бекґраундом, стали справжньою командою, яка невпинно працювала над досягненням спільної мети. Під час палких дискусій, створення алгоритмів, розв‘язування різноманітних кейсів та рефлексій, ми знаходили спільний знаменник та поступово завершували наш «пазл» – поділилась Єва Тесленко, представниця правоохоронних органів. 

Юлія Горбачова, керівниця групи психологів компанії МХП поділилася своїм відгуком про зустріч: «Три дні ми розмовляли про супервізію для освітян і це було неперевершено — пояснення, суперечки, прояснення, приклади й за підсумком — зрозумілі напрацювання. Я отримала велике задоволення від нових знайомств та сумісної ефективної роботи із цими неперевершеними спеціалістами. Школи — це території безпеки, де є підтримка, де працює система перенаправлення, де починає працювати система супервізії».

Для співпраці з тренерською групою пишіть на facilitators@insha-osvita.org