Програма «Культурна зимівля» — підтримка культурних просторів

Програма «Культурна зимівля» — підтримка культурних просторів

Минулого року запустили грантову програму  «Культурна зимівля». “Культурна”, адже націлена на підтримку просторів з усієї України, які слугують місцевим спільнотам сховищем та одночасно втілюють культурні проєкти. “Зимівля”, бо мета проєкту підтримати функціонування цих центрів протягом зими. 

Завдяки програмі культурні простори облаштовують мистецькі майданчики, реалізовують культурні події, готують творчі активності. Простори можуть закупити генератори та обігрівачі, щоб забезпечити тимчасові прихистки теплом та світлом. 

На грантовий конкурс загалом подалось 39 заявників з 12 областей. Журі відібрало  8 культурних просторів, які отримали інфраструктурні та подієві мікрогранти. Загалом на проєкти було виділено понад 27 тисяч євро.  Інша Освіта реалізовує цю програму за підтримки MitOst e.V. і SAP Ukraine.

В межах “Культурної зимівлі” були підтримані такі простори: 

  • Grey Cat Kyiv ​(Київ)
  • Місцевий Навколокультурний Простір (Житомир)
  • ProEnglish Theatre of Ukraine (Київ) 
  • ART AREA ДК (Харків)
  • ГаРмИдЕр (Луцьк)
  • Накипіло.освіта (Харків)
  • YermilovCentre (Харків)
  • Dnipro Center for Contemporary Culture (Дніпро)

Деякі центри вже втілюють свої задуми. ART AREA ДК в місті Харків створює безпечне середовище для артистів для продовження мистецької практики. За підтримки “Культурної зимівлі” цей простір отримав генератор та реалізував кілька подій — попурі з опер та мюзиклів, концертні програми «Дотик Янгола» та «Український модерн» дуету скрипачки Богдани Півненко та піаністки Анни Хмари. В Луцьку активісти театру «ГаРмИдЕр» отримали грант та провели акторський тренінг «ВЗАЄМОДІЯТИ: з собою, з партнером, з оточенням». Реалізовувати задумане в рамках проєкту  в місті Харків вдається й Накипіло.освіта. Активісти пресцентру реорганізували великий простір для мистецьких подій та коворкінгів у напівпідвальному приміщенні в центрі міста. Відтепер там проводять офлайн та онлайн події і навіть планують заходи на майбутнє. Накипіло.освіта. провели лекцію про українського архітектора, художника та графіка Василя Кричевського. Реалізація проєктів в культурних просторах продовжується.