Це не тільки про музику

Це не тільки про музику

Коли обираємо плейлист на цей вечір – це не тільки про музику. Коли ми йдемо на живий концерт або дивимось його онлайн – це не тільки про музику. Коли ми носимо футболку з назвою улюбленого гурту – це не тільки про музику. Коли ми всього цього не робимо – це також не лише про та не лише через музику.

Те, наскільки сильним є вплив музики на людей та спільноти, залежить не лише від якості цієї музики. На це також впливає зовнішній контекст – чи можна взагалі проводити музичні події та чи існує державна політика з підтримки музики? А ще на це впливає “внутрішня кухня” (або ж екосистема) цього жанру, – чи достатньо є різноманітних гравців, чи є відкритість до “нової крові” та нових ідей, чи існує стійкий контакт з аудиторією?

Ми не вміємо вчити музиці або міняти зовнішні обставини. Але ми вміємо та любимо працювати за екосистемним підходом та “заряджати” спільноти на динамічне навчання й горизонтальні зв’язки. А ще ми просто щиро любимо немейнстрімову експериментальну музику. З цієї любові та з того, що ми вміємо, виник проєкт “Це не тільки про музику”, який направлений на розвиток екосистеми немейнстрімової української музики.

 

В рамках проєкту ми зробили:

 

  • три онлайн-події для музичних менеджерів та менеджерок: “Техніка безпеки та домедична допомога на концерті чи рейві”, “Гендерний вимір безпеки концерту/рейву” та “Екологічний слід концерту чи рейву” 

Адже це не тільки про музику, але й про екологічний вплив кожного концерту на планету. Це не тільки про музику, але й про здатність надати першу невідкладну допомогу та про те, скільки працюючих вогнегасників є на бекстейджі. Це не тільки про музику, але й про те, чи безпечно мені йти на концерт – через мій зовнішній вигляд, мій колір шкіри чи мою стать.

  • інформаційну кампанію. Ми створили серію спеціальних медіа-матеріалів. 

В інформаційній кампанії говорили про грошовий зворотний зв’язок та розказували історії про українських музикантів та музиканток.

  • два онлайн-концерти тієї музики, яку наразі чути менше, але хочеться більше – (зі стрімом з Києва та Івано-Франківська). У проєкті взяли участь 9 немейнстрімних українських музикантів: Ігор Цимбровський, Мар’яна Клочко, Маша Кашина, NFNR, SNIANOBAND, ФНР,  Ghost Cities, Natasha Pirogova, ФРН, Straytones та Pree Tone.
  • чотири чек-листи
  • три артіст-токи