Екстренне реагування для переміщених осіб в Україні та українських біженців у Словаччині

Екстренне реагування для переміщених осіб в Україні та українських біженців у Словаччині

Фінансування: Hoffnungszeichen | Sign of Hope

Партнери: Hoffnungszeichen | Sign of Hope

Тривалість: cерпень 2022 — грудень 2022

Бюджет:  1 064 381,00 EUR

Координатор: Роман Дима, Юлія Аленіна, Анна Черненко

Контакт: office@insha-osvita.org

Проєкт підтримував людей, які постраждали від військового вторгнення Росії в Україну. Ми зосередилися на роботі з особливо вразливими групами — переселенцями, літніми людьми та дітьми. Наша ціль — допомогти людям, які покинули свої домівки через війну, адаптуватися до нового середовища та почати працювати  з  травматичним досвідом.

Проєкт завдячує співпраці з  місцевими волонтерами та активістами. Напрями роботи передбачали як матеріальну, так і психосоціальну підтримку для різних вікових груп. Ми не лише навчали людей, як справлятися з труднощами війни, але й надавали ефективні інструменти для самонавчання.

Напрямки та результати проєкту:

  1. Співпраця з шелтерами. Забезпечили 4 шелтери в Тернополі та Івано-Франківську предметами побуту.
  2. Табори для дітей. Провели два табори для переміщених дітей. Під час них вони мали змогу поліпшити психічне здоров’я та краще інтегрувалися на новому місці.
  3. Матеріальна допомога. Протягом шести місяців надали фінансову підтримку для 1058 людей, що переселилися через війну в Івано-Франківську та Тернопільську області.
  4. Кола підтримки. Організували 25 навчальних зустрічей в форматі «Кіл підтримки»,
  5. Підтримка літніх людей. Опікувалися 120 людьми похилого віку в Коростені.
  6. Терапевтичні щоденники. Розповсюдили 1000 примірників терапевтичного щоденника Анни Шийчук та Юлії Кушнір для людей, які є вихідцями з регіонів активних бойових дій.
  7. Терапевтичні набори для дітей. Роздали 2000 наборів для дітей-переселенців: для розвитку дрібної моторики, покращення когнітивних здібностей та додаткові навчальні матеріали. .

Гуманітарна діяльність стала для нас ще однією із пріоритетних у 2022 році. Реалізовуючи такий масштабний проєкт, ми в чергове переконалися у цінності партнерств та горизонтальних зв’язків.