Форум Сила Села 2020: Локальні рішення глобальних проблем

Форум Сила Села 2020: Локальні рішення глобальних проблем

Фінансування: Robert Bosch Stiftung

Партнери: MitOst e.V., Robert Bosch Stiftung, ГО «Молода Черкащина»

Тривалість: 23–25 листопада 2020

Координаторки: Іванна Чупак, Оксана Іваннік, Вікторія Феофілова

Контакт: office@insha-osvita.com

2020 рік означили три глобальні кризи: епідемічна, економічна та екологічна. Ми зіткнулися з викликами, що потребували нових рішень — відповідальність за здоров’я інших людей, фінансова стабільність в умовах невизначеності, раціональне використання природних ресурсів. У пошуках більш безпечного та екологічного життя багато українців переїхали в села. Саме тому ми вирішили обговорити, як українські села переживають кризу та вивести сільський дискурс на більш помітний рівень.

«Сила Села 2020: локальні рішення глобальних проблем» — це триденний онлайн-форум, що об’єднав експертів, громадських активістів та практиків. На форумі обговорювалися проблеми українських сіл під час пандемії та шляхи їхнього вирішення. Кожен день мав тематичний фокус — «Заземлення», «Натхнення», «Рішення». Перший стосувався нових викликів для сіл, другий — знайомив з успішними практиками, а третій — пропонував бачення розвитку.  

У перший день («Заземлення») ми провели подіумну дискусію «Вразливість та сила села перед глобальними викликами». На ній обговорили проблеми, з якими стикнулися села під час пандемії, та про потреби людей на сільській території. Запис дискусії ви можете переглянути за посиланням.

У другий день («Натхнення») працювали з практиками сільських громадах: шукали розв’язки локальних проблем у сфері освіти, культури, економіки й бізнесу та громадської участі, а також презентували 15 успішних практик. 

В останній день форуму («Рішення») учасники та учасниці розробляли нові ідеї для своїх громад. Під час подіумної дискусії «Вперед у майбутнє: візії розвитку сіл України» експерти запропонували своє бачення розвитку сіл: Валерій Пекар — «позитивна дискримінація заради розвитку», Діана Карпенко — «екопоселення», Юлія Федів — «культурні проєкти». Детальніше про ці три візії ви можете прочитати у статті.

Насамкінець говорили з Вадимом Денисенком про можливості міжмуніципального та міжсекторального співробітництва між громадами. Запис дискусії ви можете переглянути за посиланням.

Загалом, в активностях форуму взяли участь 150 учасників та учасниць із 22 областей України та Білорусі й Молдови. Ми залучили до дискусій 9 експертів та експерток — Інна Совсун, Вадим Бортник, Ілона Постемська, Тетяна Волочай, Максим Залевський, Валерій Пекар, Юлія Федів, Діана Карпенко, Вадим Денисенко.