Франківська майстерня
Фінансування: Посольство Фінляндії в Україні, Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні
Партнери: «Промприлад.Реновація»
Тривалість: листопад 2017 — грудень 2018
Координаторка: Тетяна Скляр
Контакт: office@insha-osvita.org
Франківська майстерня — це програма неформальної освіти, створена для проактивної молоді в Івано-Франківську. Вона була призначена для тих, хто робить перші кроки в напрямку активізму та потребує знань, контактів та підтримки. «Франківська Майстерня» мала на меті побудувати та посилити зв’язки між новим поколінням низового активізму та сталими гравцями в культурі, владі та бізнесі: створити умови для їхньої співпраці на різних рівнях.
Глобальною метою цього проєкту був розвиток неформальної освіти в франківській локальній громаді та області: створення та втілення проєктів, зініційованих навчанням, розвиток навичок проєктного менеджменту в учасників і учасниць, планування та робота в команді, комунікація з громадою та впровадження підприємницького підходу до розв’язання соціальних питань.
Навчальна програма складалася з трьох етапів:
- Майстерня ідей. Під час програми учасники та учасниці працювали над власними цінностями та компетенціями, які їм знадобилися для втілення проєктів. На цьому етапі вони розробляли ідеї, що були б корисними локальній спільноті.
- Майстерня Дій. Етап, присвячений плануванню фінансової частини проєктів.
- Майстерня Досвіду. Учасники та учасниці презентували свої проєкти та оцінювали навчальний процес.
Результатом двох кіл «Франківської майстерні» (2017 та 2018) стали понад 20 ініціатив, втілених в Івано-Франківську та області. Серед них:
- Ігрова платформа «OFFline» — проєкт, спрямований на розвиток молоді та комунікації за допомогою ігор. У межах проєкту проводилися інтерактивні навчальні й розважальні заходи та тренінги, пов’язані з кінематографом, поезією та музикою.
- Йога для батьків із дітьми, де вони змогли спробувати нові формати корисного проведення часу разом із дитиною та поспілкуватися іншими з активними батьками.
- Створення посібника із сортування відходів від ініціативи Екоґвалт, де в простому та доступному форматі викладена основна інформація та поради про сортування.
- Мальовидло — базові мистецькі курси, спрямовані на те, аби змінити ставлення містян до сучасного мистецтва та залучити їх до творчості.
- Школа компетенцій — проєкт неформальної освіти для підлітків, що мав на меті розвиток навичок управління часом, комунікації, фінансової грамотності, критичного мислення, ораторства.
- Майстерня Руху — проєкт, створений, щоб навчити дітей технології покадрової анімації та роботі в команді. Учасники та учасниці «Майстерні» анімували казки про Івано-Франківськ.
- Радіо Непоганість — альманах про франківських музикантів, які роблять авторську музику. Його основна ідея — розмова з гостями без формальностей та цензури, аби відкрити для аудиторії нові імена.
- Соціальна Майстерня — ініціатива для школярів старших класів та студентів перших курсів для кращого розуміння себе, своїх здібностей та стосунків з іншими. У межах проєкту розроблений курс інтерактивних занять на різні теми: від розвитку стосунків із близькими до розуміння власної сексуальності.
У підсумку, учасники та учасниці «Франківської майстерні» досліджували місцеву громаду та пропонували свої відповіді на її запити. Крім того, вони мали змогу попрацювати в командах та налагодити зв’язок як між молодими активістами та активістками, так і закласти основу для співпраці із представниками влади та бізнесу.