Франківська майстерня

Франківська майстерня

Фінансування: Посольство Фінляндії в Україні, Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні

Партнери: «Промприлад.Реновація»

Тривалість: листопад 2017 — грудень 2018

Координаторка: Тетяна Скляр

Контакт: office@insha-osvita.org

Франківська майстерня — це програма неформальної освіти, створена для проактивної молоді в Івано-Франківську. Вона була призначена для тих, хто робить перші кроки в напрямку активізму та потребує знань, контактів та підтримки. «Франківська Майстерня» мала на меті побудувати та посилити зв’язки між новим поколінням низового активізму та сталими гравцями в культурі, владі та бізнесі: створити умови для їхньої співпраці на різних рівнях.

Глобальною метою цього проєкту був  розвиток неформальної освіти в франківській локальній громаді та області: створення та втілення проєктів, зініційованих навчанням, розвиток навичок проєктного менеджменту в учасників і учасниць, планування та робота в команді, комунікація з громадою та впровадження підприємницького підходу до розв’язання соціальних питань.

Навчальна програма складалася з трьох етапів:

 1. Майстерня ідей. Під час програми учасники та учасниці працювали над власними цінностями та компетенціями, які їм знадобилися для втілення проєктів. На цьому етапі вони розробляли ідеї, що були б корисними локальній спільноті. 
 2. Майстерня Дій. Етап, присвячений плануванню фінансової частини проєктів. 
 3. Майстерня Досвіду.  Учасники та учасниці презентували свої проєкти та оцінювали навчальний процес.

Результатом двох кіл «Франківської майстерні»  (2017 та 2018)  стали понад 20 ініціатив, втілених в Івано-Франківську та області. Серед них:

 • Ігрова платформа «OFFline» — проєкт, спрямований на  розвиток молоді та комунікації за допомогою ігор. У межах проєкту проводилися інтерактивні навчальні й розважальні заходи та тренінги, пов’язані з кінематографом, поезією та музикою.
 • Йога для батьків із дітьми, де вони змогли спробувати нові формати корисного проведення часу разом із дитиною та поспілкуватися іншими з активними батьками.
 • Створення посібника із сортування відходів від ініціативи Екоґвалт, де в простому та доступному форматі викладена основна інформація та поради про сортування.
 • Мальовидло — базові мистецькі курси, спрямовані на те, аби змінити ставлення містян до сучасного мистецтва та залучити їх до творчості.
 • Школа компетенцій — проєкт неформальної освіти для підлітків, що мав на меті розвиток навичок управління часом, комунікації, фінансової грамотності, критичного мислення, ораторства.
 • Майстерня Руху — проєкт, створений, щоб навчити дітей технології покадрової анімації та роботі в команді. Учасники та учасниці «Майстерні» анімували казки про Івано-Франківськ.
 • Радіо Непоганість — альманах про франківських музикантів, які роблять авторську музику. Його основна ідея — розмова з гостями без формальностей та цензури, аби відкрити для аудиторії нові імена.
 • Соціальна Майстерня — ініціатива для школярів старших класів та студентів перших курсів для кращого розуміння себе, своїх здібностей та стосунків з іншими. У межах проєкту розроблений курс інтерактивних занять на різні теми: від розвитку стосунків із близькими до розуміння власної сексуальності.

У підсумку, учасники та учасниці «Франківської майстерні» досліджували місцеву громаду та пропонували свої відповіді на її запити. Крім того, вони мали змогу попрацювати в командах та налагодити зв’язок як між молодими активістами та активістками, так і закласти основу для співпраці із представниками влади та бізнесу.

Завантажити файл