Майстерня сільських ініціатив

Майстерня сільських ініціатив

Фінансування: Міністерство закордонних справ Німеччини та Robert Bosch Stiftung в рамках проєкту «Діалог заради змін»

Партнери: ГО «Молода Черкащина», MitOst e.V., Robert Bosch Stiftung, БФ «МХП — Громаді»

Тривалість: 2014–2019

Координаторки: Іванна Чупак, Оксана Іваннік, Вікторія Феофілова 

Контакт: office@insha-osvita.org

Майстерня сільських ініціатив — програма неформальної громадянської освіти. Вона була створена для молоді з сільських регіонів, які прагнуть втілювати ініціативи, спрямовані на соціальний, культурний та освітній розвиток громад. Спершу діяла в Івано-Франківській, Черкаській та Донецькій областях, а згодом — ще в Закарпатській та Дніпропетровській. Упродовж п’яти років ми заохочували сільську молодь реалізовувати власні проєкти для розв’язання проблем та реалізації змін у своїх спільнотах. 

 Річний навчальний цикл «Майстерні сільських ініціатив» складався з трьох семінарів: майстерень ідей, дій та досвіду та фази реалізації ініціатив.  Під час роботи над проєктами школярі та школярки розвивали навички й компетенції, які допомагають втілювати власні проєкти: комунікабельність, впевненість у собі, фінансова грамотність, вміння планувати та працювати в команді. Вчителі, зі свого боку, збагачували свої знання підходами неформальної освіти та підвищували рівень довіри між ними та учнями.

Завдяки «Майстерні сільських ініціатив» відбулися конкретні зміни. Результатом програми стали низка юнацьких проєктів спрямованих на екологічну, історичну, культурну та громадську діяльність. Серед них: 

  • Проєкти для активізації громади: волонтерство для дітей та літніх людей, облаштування дитячих та спортивних майданчиків, проведення фестивалів та відкриття молодіжних хабів.
  • Історичні та культурні проєкти: фото та відеодокументування історій громади та її жителів, відкриття мистецьких студій та проведення майстер-класів.
  • Екологічні проєкти: озеленення парків та прибирання, допомога безпритульним тваринам, організація системи сортування сміття та виготовлення екосумок.

Загалом, понад 300 випускників і випускниць втілили близько  100 ініціатив у понад 70 селах Івано-Франківської, Черкаської, Донецької, Закарпатської та Дніпропетровської областей.

Ми раді, що проєктом «Майстерні сільських ініціатив» змогли допомогти молоді генерувати й втілювати власні ідеї, які сприяли розвитку їхніх сіл та селищ. 

Завантажити файл