PRO.Майстерня сільських ініціатив

PRO.Майстерня сільських ініціатив

Фінансування: Robert Bosch Stiftung

Партнери: ГО «Молода Черкащина», БФ «МХП — громаді»

Тривалість: 2020

Бюджет: 458 214 грн

Координаторки: Іванна Чупак, Оксана Іваннік, Вікторія Феофілова

Контакт: office@insha-osvita.org

PRO.Майстерня сільських ініціатив — це навчальна програма для людей, які розробляють програми неформальної освіти в сільських громадах. В основу проєкту покладений багаторічний досвід «Майстерні сільських ініціатив» — програми неформальної освіти, яка заохочувала підлітків розвивати свої сільські громади. Упродовж 2014-2019 років молодь працювала із соціальними, культурними та освітніми проєктами, поширювали практику волонтерства та розвивала сільських публічний простір.

У 2020 році в межах програми «PRO.Майстерня сільських ініціатив» ми запустили онлайн-курс «Школу майстрів освітніх програм: локальні громади» та провели форум «Сила села 2020: локальні рішення глобальних проблем». Після проходження курсу учасники та учасниці розробили 8 освітніх програм. Через карантинні обмеження втілити вдалося лише 3 проєкти.
У програмі «PRO.Майстерня сільських ініціатив» брали участь 25 учасників та учасниць, обрані серед 120 заявників та заявниць. Під час реалізації своїх проєктів вони залучили підлітків, людей літнього віку та інших жителів громад. Учасники та учасниці проводили:

  • Тренінги з розвитку лідерських навичок, основ проєктного менеджменту та реалізували мініпроєкти з облаштування публічного простору («Юні лідери громад» в Довжанській ОТГ Закарпатської області);
  • Настільні ігри для дітей та дорослих («Гра навчить, як треба жить» в с. Мар’янопіль Кіровоградської області);
  • Навчання людей поважного віку цифровим технологіям («Майстерня діджиталізації громад» в 32-х селах Вінницької області).

Загалом, у проєкті PRO.Майстерня сільських ініціатив брали участь 180 людей з 35 сіл. Досвід цієї програми може бути корисним департаментам по роботі з молоддю; представникам громадських організацій та благодійних фондів, які займаються неформальною громадянською освітою; менеджерам із корпоративної соціальної відповідальності бізнес-компаній.