PRO.Майстерня сільських ініціатив

PRO.Майстерня сільських ініціатив

Партнери:

ГО “Молода Черкащина”

БФ “МХП – громаді”

 

Майстерня сільських ініціатив – програма неформальної громадянської освіти, яка з 2014 року заохочує підлітків та молодих людей віком до 18 років втілювати проєкти для соціального, культурного та освітнього розвитку своїх сільських громад. Програма розширює спектр нових неформальних форм навчання для молоді та сприяє розвитку волонтерства в селах. Місією програми є розвиток сільських громад в Україні та розвиток сільського публічного простору, діалогових практик у громадах.

Раніше навчальний цикл Майстерні сільських ініціатив складався з трьох навчальних сесій та фази реалізації ініціатив за індивідуальної підтримки менторів та менторок. На сьогодні програма має мережу з близько 300 учнів і учениць з понад 70 сіл Закарпатської, Івано-Франківської, Черкаської, Донецької та Дніпропетровської областей.

В 2020 році настав час, щоб передати досвід програми іншим сільським громадам. Тому ми почали ділитися: провели 4 відкриті ефіри, в яких розповіли про свій п’ятирічний досвід роботи і запустили “Школу майстрів освітніх програм: локальні громади”, в якій допомагали запустити схожі програми неформальної освіти всім охочим сільським громадам.