Програма медіаграмотності “Розумію”

Програма медіаграмотності “Розумію”

Якщо ви розумієте важливість протистояння пропаганді та брехні в місцевому медіапросторі, розвитку своєї спільноти та постійного пошуку шляхів реалізації нових ідей, то маємо для вас програму повного порозуміння.

Програма медіаграмотності “Розумію” створена для того, аби розвивати та поширювати культуру медіаграмотності на Сході України через підтримку спільноти молодих креативних людей, що викривають хибну та маніпулятивну інформацію та активно протистоять пропаганді в місцевому медіапосторі. Учасниками та учасницями програми є лідери та лідерки громад малих міст, ОТГ та локальних спільнот, які хочуть створювати екологічне медійне середовище та шукають шлях реалізації нових ідей.

В 2020 році ми провели першу едицію програми, до якої залучили 16 людей, які проводили воркшопи і створювали контент разом з молоддю у своїх громадах. А вже в березні 2021 року стартувала нова програма “Розумію”, яка поєднала в собі онлайн- та офлайн-заходи. Серед них:
– триденний офлайн медіатабір з випрацювання інструментів медіаграмотності та критичного мислення;
– три онлайн-сесії для кращого розуміння контентотворення, сторітелінгу та вмінь ділитися своїми навичками медіаграмотності.

Протягом травня та червня учасники програми мають провести 2-4 воркшопи з підтримкою супервізорів для молоді своєї громади присвячених темі медіаграмотності, створення власного контенту та роботи в соціальних медіа.
А 2 липня відсвяткують досягнуті успіхи та результати на онлайн-зустрічі.

В програмі взяла участь активна молодь (14-20 років) зі Сходу України, а саме Чернігівської, Полтавської, Сумської, Харківської, Луганської та Донецької областей.