Школи фасилітації

Школи фасилітації

Тривалість: 2016 — 2022 роки

Контакт: office@insha-osvita.org

Школи фасилітації — навчальні програми для тих, хто прагне покращити свої навички в тренерстві, фасилітації, менеджменті спільнот. 

У 2016 році відбулися перші дві Інтенсивні школи з фасилітації та тренерства в просторі Хати-Майстерні в Бабині. Вони були розроблені для практиків і початківців фасилітації, які прагнуть працювати на глибшому рівні та опанувати професію більш об’ємно. Школи фокусувалися на орієнтованості на процес, дизайні та методичному інструментарію для різних освітніх програм, індивідуальній та командній модерації, організації навчального простору та власному бренді тренера. Таке ж навчання продовжилося і під час двох «Шкіл» у 2017 році.

У 2018– 2019 роках навчання розділилося на окремі тематичні школи, метою яких стали інтеграція неформальних освітніх методів у навчальні продукти, робота із сучасними підходами до формування стратегій, пропрацювання окремих класичних та нових методів зі стратегічного менеджменту, робота з підходами та теоріями зі сфери динаміки груп. У просторі Хати-Майстерні відбулися Школа фасилітації навчальних форматів, Школа фасилітації / модерації стратегічних сесій, Школа організаційного розвитку та Школа фасилітації прийняття рішень.

Пристосовуючись до карантинних обмежень та нових умов роботи під час пандемії, школи перейшли в онлайн-формат та розширили коло тем, з якими працювали, додавши специфіку фасилітації онлайн-форматів. Так, у 2020–2022 роках провели:

  • Школу фасилітації групових рішень
  • Школу фасилітації навчальних подій онлайн
  • Школу візуальної фасилітації
  • Школу недирективної фасилітації
  • Школу фасилітації мистецьких форматів
  • Школу фасилітації самокерованого навчання
  • Школу фасилітації: Залучення та контакт в онлайні
  • Школу фасилітації великих груп

У програмі кожної «Школи» закладений досвід тренерів та тренерок Іншої Освіти, зібраний із 2008 року. Завдяки програмам, орієнтованим на процес, учасники та учасниці отримували знання відповідно до навчальних потреб групи. 

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну ми призупинили реалізацію шкіл та на цьому етапі можемо проводити школи лише для корпоративних замовників (проведення школи для вашої команди).