Тіло міста. Кемп для підлітків.
Фінансування: Hoffnungszeichen | Sign of Hope
Партнери: Hoffnungszeichen | Sign of Hope, приватні донори Alina Gruia, Andrew Xuan та Mike
Тривалість: травень-червень 2022
Бюджет: 6000 EUR
Координатор: Анна Черненко
Контакт: info@inshosvita.org
Через повномасштабну війну безліч українців змінили місце проживання та близьке оточення. Адаптація на новому місці складна для людей будь-якого віку, а для підлітків — тим більше. Поки батьки піклуються про першочергові потреби, підлітки часто залишаються поза увагою. Криза самоідентифікації, зміна стилю соціалізації та загальна невизначеність життя ще більше ускладнює адаптацію до нового місця. У цей час дуже важливо знайти «своїх людей» у новому місті, бути частиною своєї спільноти, відчути себе прийнятим.
«Тіло міста» — це мистецька програма для підлітків, які опинились у Чернівцях через повномасштабну війну росії проти України. Проєкт побудований на принципах неформального навчання та передбачав спільне дозвілля. Створений для того, аби познайомитись з містом через мистецькі практики, знайти однодумців та бути частиною більшої спільноти.
Програма реалізувалася «Асортиментною кімнатою» та спільнотою SVAYA за підтримки Іншої Освіти та німецької гуманітарної організації Sign of hope / Hoffnungszeichen, а також приватних донорів Alina Gruia, Andrew Xuan та Mika.
В рамках проєкту проводилися неформальні зустрічі та воркшопи підлітків з українськими митцями та мисткинями. Вони ділилися навичками креативного письма та живопису, роботою з тілом та перформативністю, об’єктами та простором. Третину учасників/учасниць складали підлітки з локальної мистецької спільноти «20Partizanen».
Кураторки програми:
- Оля Поляк — кураторка самвидаву SVAYA та підліткової групи «20Partizanen», викладачка образотворчого мистецтва в чернівецькій художній школі ім. М.Івасюка, членкиня Іншої Освіти. Займається методами ручного друку, роботою з публічним простором та мистецтвом довкілля.
- Марія Агісян — вчителька етики та естетики в неіснуючій постапокаліптичній школі. Співкураторка самвидаву SVAYA. У своїй практиці досліджує досвід персонального/колективного, тілесність та психологію, синтезовані мистецькі формати та самоорганізовані спільноти.
- Анна Потьомкіна — кураторка галереї Асортиментна кімната та членкиня Іншої Освіти. Сфери інтересу — низові ініціативи в малих містах, фасилітація навчальних форматів, гендерні студії, тілесні практики.
Як результат:
- Програма діяла у двох містах — Чернівцях (12 днів) та Івано-Франківську (4 дні) і зібрала загалом 23 учасники, 5 кураторів, 3 кураторів та 1 асистента терапевтичного тренінгу.
- Проведено майстер-класи зі створення зінів, квести, перформативні майстер-класи, заняття з малювання та письма.
- Створено зін (колективний журнал), який став і матеріальною пам’яттю, й художнім об’єктом для учасників.