Vidnova Fellowship Ukraine 2023

У 2023 році на День Незалежності (як і минулого року) запустили нове коло стипендіальної програми Vidnova Fellowship Ukraine. За час конкурсу ми отримали 750 заявок, з яких підтримали 50. Програма передбачає тримісячну фінансову підтримку в розмірі 18 000 грн на місяць для відновлення діяльності в Україні, додаткове разове фінансування 10 000 грн на оренду робочих просторів, менторство або навчання. 

Пріоритет надається активісткам/ам та професіоналкам/ам, що працюють у таких напрямах:

  • Культура та мистецтво;
  • Неформальна освіта;
  • Громадський активізм;
  • Екологія та охорона навколишнього середовища;
  • Незалежні медіа;
  • Подолання наслідків війни в суспільстві;
  • Соціальні інновації та соціальне підприємництво;
  • Захист прав людини.

Стипендіатки та стипендіати третьої хвилі Vidnova Fellowship Ukraine 2023 року:

Solomiya Tomaschuk

Соломія Томащук — режисерка. Впродовж трьох місяців планує зняти кілька документальних фільмів-портретів про людей, які були вимушені переїхати на Прикарпаття з менш безпечних міст: Маріуполя, Лисичанська, Запоріжжя.

Марина Рижова — фундаторка та режисерка незалежної мистецької формації Art.Razom, займається постановками маловідомих українських опер та популяризацією творчості молодих українських композиторів.

Marina Ryzhova (1)
Polina Choni

Поліна Чоні — художниця. Вона працюватиме над художнім проєктом «Хімічна реакція» і створить серію тканих полотен використовуючи натуральні барвники. Цей проєкт присвячений дослідженню натуральних пігментів із рослин, грибів і мінералів, зібраних на території України та розповідає про екологічні наслідки війни.

Аліна Понипаляк — кандидатка історичних наук. Працюватиме  над створенням  освітньо-виставкового проєкту присвяченого героям оборони Київщини «Київщина — форпост до свободи»,  покликаний показати як військо спільно з киянами відбивало атаку ворога.

Alina Ponypalyak
Tatiana Korzhova

Тетяна Коржова — художниця, планує відкрити художню студію, для навчання дітей і дорослих живопису з натури, а також провести виставку присвячену природі Кінбурнської коси – територія, що досі знаходиться під російською окупацією.

Любов Малікова — мисткиня та дизайнерка, представляє творчий колектив DIS/ORDER. Одним із важливих напрямків дизайну є колаборації з мисткинями й митцями. На цей сезон призначено колаборації з Ксенією Гнилицькою та Нікітою Каданом для серійного проєкту ХУСТКА.

Lyubov Malikova
Valentina Prytula

Валя Притула — керамістка, планує проводити воркшопи, частина яких буде безплатною (для людей, які потребують терапії та допомоги), а також відкрити вільний простір для роботи інших художниць та художників керамісток/ів.

Ксенія Мацкевич після повернення в Україну хоче підготувати матеріали й провести низку офлайн тренінгів з питань комунікації, презентації досвіду та розповсюдження інформації для працівниць та працівників громадської сфери, державних соціальних центрів.

Ksenia Matskevich
Alina Bogdanovych

Аліна Богданович — акторка, режисерка, театрознавиця, культурна менеджерка, викладачка. Планує реалізувати власну виставу «Пісня свободи», подкаст про культуру та мистецтво «Я-культура»,  а також відновити діяльність ГО «Платформа Театральних Ініціатив».

Тереза Барабаш — мисткиня, працює у сфері текстилю, інсталяції, аудіовізуального мистецтва та ленд-арту. Планує працювати над серією тематичних полотен присвячених творчості Поліни Райко (української художниці з Херсонщини, чий будинок-музей був затоплений після підриву Каховської ГЕС).

Teresa Barabash
Daryna Antonenko

Дарія Антоненко — засновниця апсайклінгової агенції «Re:ban», яка дає друге життя використаним рекламним банерам, виробляючи з них унікальні крафтові вироби на замовлення – сумки, бананки, рюкзаки, чохли для ноутбуків.

Катерина Стрельченко — режисерка, планує відновити діяльність гуртка «Цікаве кіно», де займалися діти та підлітки, які хочуть пов’язати своє життя з журналістикою та кіновиробництвом.

Kateryna Strelhenko
Taras Prodanyuk

Тарас Проданюк — підприємець. Займатиметься відновленням діяльності аналітичного центру, яке допомагатиме організаціям приймати рішення на базі даних. Також планує співпрацю з українським бізнесом у сфері проведення дослідження поточного стану економіки України та життєспроможність МСП.

Катерина Павловська — режисерка,  працює над документальним фільмом про Київську Русь.  У фільмі досліджуватиме історію створення штучної концепції про три братні народи, і як цю частину історії російська пропаганда досі використовує в інформаційній війні проти України.

Kateryna Pavlovska
Khrystyna Slobodyanuk

Христина Слободянюк — акторка, танцюристка, перформерка. Планує вчитися  арттерапії, покращувати ментальне здоров’я серед своєї наявної та нової аудиторії, створювати вистави, номери, відео та перформанси, які покликані зцілювати глядачів  в Україні.

Ірина Яцик — засновниця та директорка центру неформальної освіти «ПРОСТО» (Житомир), психотерапевтка. Працює над відновленням роботи центру для навчання молоді та дітей в напрямку громадської освіти.

Дизайн без назви (6)
Olga Solovyova

Ольга Соловйова повернулась в Україну, щоб працювати зі своїми учнями з Дитячої Академії Мистецтв та організувати безплатні майстеркласи з малювання. Вже встигла відкрила персональну виставку, взяла участь у двох колективних виставках, а також планує взяти участь в благодійному аукціоні.

Таміла Педан — мисткиня, працюватиме над проєктом екоарту «Перетворення» за технологіями ресайклінгу та апсайклінгу. Майстри, що брали участь у попередніх виставках Таміли, на серії майстер-класів навчатимуть 75 людей технікам екоарту.

Tamila Pedan
Alina Neskreba

Аліна Нескреба — звукорежисерка та саунд-дизайнерка. У своєму проєкті «Сучасні українські аудіоказки» адаптовуватиме українські народні казки під інтереси сучасних дітей. В планах робити казки на українській та англійській мові.

Марія Кондратьєва — хореографка, перформерка, викладачка та організаторка культурних подій. За час стипендії планує працювати над власним танцювальним перформансом «Крихкість», плануватиме відкриття простору для представниць/ків мистецтва contemporary dance та перформансу, а також проводитиме майстер-класи із тілесних та танцювальних практик.

Maria Kondratieva
Знімок екрана 2024-03-06 о 16.14.49

Анна Лодигіна — журналістка, працюватиме над записом 8 епізодів подкасту про деколонізацію української культури та науки «Назад до себе». Кожен епізод буде присвячений одному визначному українському діячу, якого Росія привласнила собі.

Міла Міщенко — психологиня, планує створити простір в Запоріжжі чи Дніпрі, де проводитиме майстер-класи по литтю паперу. Також, хоче організовувати жіночі кола та кіно перегляди раз в тиждень.

Liudmyla Mishchenko
Olena Kasian

Олена Касьян — підприємиця, засновниця OKTOWN.com.ua. Працює над відновленням та розширенням проєкт OKTOWN, а також розробкою мобільного додатку для підтримки туристичного бізнесу в Україні.

Ірина Савицька — співзасновниця українського стартапу Bank of Memories, членкиня активістка організації «Спогади України». Разом з чоловіком у проєкті «Bank of Memories» вони створюють цифрові меморіали героям, що загинули у російсько-українській війні. Це короткі фільми, які можна переглянути прямо з меморіальної дошки за допомогою смартфона.

Iryna Savytska
Shaza Musa

Шаза Муса — сирійсько-українська культурна діячка, дизайнерка, ілюстраторка та координаторка мистецьких проєктів. ЇЇ ціль — дослідження патернів та дизайну Полтавської області та оформлення дослідження в діджитал видання.

Яна Тимошенко планує зібрати групу українських музейниць та музейників для співпраці з чеськими колегами та провести майстер-класи для мисткинь, митців, культурних діячок та діячів з Дніпропетровської області з написання грантів.

Yana Tymoshenko
Julia Koval

Юлія Коваль —  активістка та волонтерка. Планує організувати притулок для людей, що вимушено переїхали в безпечніші регіони через війну, та склад для гуманітарної допомоги, яка прямуватиме на схід України.

Оксана Сигарева — кінопродюсерка та режисерка. З 2020 року знімає документальний фільм про дитячу циркову студію з Харкова. Планує закінчити чорновий монтаж фільму і презентувати його партнерам, щоб знайти фінансування на постпродакшен.

Oksana Syhareva копія
Evgeniya_Melkonyan копія

Євгенія Мєлконян фасилітуватиме проєкт творчо-відновлюваних лабораторій з руху та голосу, що будуть допомагати справлятися з тривожністю, знаходити опору та відновлюватись. Планує провести близько 3 заходів в різних містах України.

Анна Алієва в Німеччині почала працювати над дослідженням провенансу творів мистецтва, які були вивезені в Німеччину з України під час Другої світової війни. Зараз, повернувшись в Київ, планує ідентифікувати твори, сліди яких вдалося знайти в Німеччині.

Anna Aliyeva
Olena Brychenko

Олена Брайченко працює над  матеріалами про зміни у харчовій культурі спричинені війною. Вона розробила запитальник зі свідчень мешканців деокупованих територій Київщини та Чернігівщині. Зараз займається аналізом харчових практик українців в окупації.

Валерія Гуєвська розробляє випуск журналу про андеграунд культуру «Потоп». Планує допрацювати шрифт Dido, який присвячений художнику Андрію Сагайдаковському і зробити відеоінсталяцію на фестиваль Конструкція.

Valery Guevska
Khrystyna Semeryn

Христина Семерин створюватиме есеїв з інтелектуальною рефлексією війни та суспільства (Memory Landscapes, War & Resistance Ecologies of Ukraine, Мова любові і свободи) та серію репортажів про війну й пам’ять.

Любов Лісовенко допомагатиме та підтримуватиме людей, які постраждали внаслідок війни: закупівля продуктів, ліків, засобів гігієни та інших необхідних речей для тих, хто перебуває в складних життєвих обставинах.

Andriy-Savych-копія (1)

Андрій Савич —  музикант, його музична кар’єра пройшла через різноманітні оркестри, як в Україні, так і за кордоном (Kyiv Symphony Orchestra, Lviv Philharmonic Orchestra, Orquesta Clásica Santa Cecilia та інші). Він повернувся, щоб відновити свою діяльність та ділитися знаннями.

Оксана Стоміна — поетеса та письменниця, громадська діячка, засновниця ГО «Паперові сходи». Протягом трьох тижнів блокади Маріуполя працювала у волонтерському центрі та документувала жахи російської агресії. Зараз вона почала роботу над документальною книгою про війну – «ВІЙНА НА ПРОСПЕКТІ МИРУ. Історії блокадного Маріуполя». Це збірка історій маріупольців, постраждалих від російських окупантів.

Oksana Stomina
Alina Holovatyuk

Аліна Головатюк — CGI-художниця, розробниця CEO додатку і тактильного чохла InTempo — превентивного девайса проти панічних атак та стресу. Зараз активно досліджує можливості використання штучного інтелекту в дизайні та архітектурі.

Юлія Нечай протягом 10 років мала свою власну театральну студію (театр-студія «Біла Валіза», Чернігів), яку через війну зруйновано в березні 2022. Юлія хоче запустити благодійні курси для жінок військовослужбовців та відкрити дитячу групу для занять театральним мистецтвом у Чернігові.

Julia Nechai
Yulia Kisil

Юлія Кисіль — художниця,  працює над документальним серіалом «Лібідо під час війни». В цьому проєкті вона вивчає історію українців, які намагаються зберегти вітальність і жагу до любові попри повномасштабну війну.

Олена Піньковська  — музикантка, виконавиця оперної та камерної музики. Планує поєднати камерно-вокальні твори репресованих авторів в одній концертній програмі. Буде налагоджувати партнерство з оркестром, складати програму та планувати події.

Olena Pinkovska
Дизайн без назви (6)

Ірина Щерба — психологиня та психотерапевтка. Створює програму психологічних реабілітаційних центрів для наших захисниць, захисників та їхніх родин.

Ольга Рубан працює в техніці лемпворк з 2008 року. До війни мала власну майстерню в Гостомелі, проводила майстеркласи, брала участь у виставках. Планує відновити майстерню, поновити власну творчу і викладацьку роботу.

Olga Ruban
Ganna Bogachuk

Ганна Богачук буде працювати над проєктом «Ідентичність», який досліджує фактори що вплинули на формування ідентичності через призму персональних спогадів жінок зі східних, південних і центральних областей України.

Надія Воронова — докторка наук, доцентка кафедри естетики, історії та культури, кандидатка філософських наук. Працюватиме над проєктом дослідження історії та культури Донбасу. Кінцевим результатом дослідження стане виступ на міжнародній конференції.

Nadiia Voronova
Oleksandra Koryak

Олександра Коряк — ромська активістка та правозахисниця, працює у сфері захисту прав ромів понад 10 років. Вона буде досліджувати гендерно-зумовлене насильство у ромських громадах.

Анастасія Леонова — співзасновниця видавництва ist publishing, яке спеціалізується на публікації нон-фікшн літератури. Займатиметься видавничим процесом книги Сюзен Зонтаґ «Regarding th Pain of Others», що торкається теми військової фотографії та етики.

Anastasia Leonova
Yulia Pylypchatina

Юлія Пилипчатіна — ілюстраторка та керамістка. Її майстерня знаходиться в центрі Харкова, і Юлія мріє продовжувати творити там, надихаючись у своїй творчості традиціями  Харківського регіону.

Олександра Нарижна — архітекторка, голова ГО Міські реформи, яка впроваджує нові підходи з розвитку та активації міст через урбаністичні проєкти. Займатиметься підготовкою програм неформальної освіти для підвищення кваліфікації молоді у сфері урбанізму для відбудови України.

Oleksandra Naryzhna
Svitlana Tarasenko

Світлана Тарасенко — викладачка та проєктна менеджерка ГО Центр освіти впродовж життя. У межах стипендії працюватиме над книгою для дітей з підприємництва та формуванням курсу з жіночого підприємництва.

Марія Семенченко журналістка. Вона працює над проєктом «Точки болю. Путівник». Це серія текстів про місця та культурно-історичні об’єкти, які до повномасштабної війни були туристичними пунктами на карті України, але були зруйновані чи пошкоджені внаслідок війни.

maria_semenchenko

Програма реалізується Іншою Освітою в партнерстві з Сommit by MitOst gGmbH та за підтримки фонду Robert Bosch Stiftung.