Vidnova Fellowship Ukraine 2022

У 2022 році ми отримали 3602 заявки на стипендію Vidnova Ukraine серед 3602, а відібрали 23 соціальних інноваторок та інноваторів, які працюють у різних сферах. Щомісяця стипендіат(-к)и отримували 16 200 грн на реалізацію ідей та для нового старту в Україні.

Стипендіатки та стипендіати першої та другої хвилі Vidnova Fellowship Ukraine 2022 року:

Viktoria Kratinova

Вікторія Кратінова представляє сферу медіаграмотності та незалежних медіа. Культурологиня знімає відеоролики про роботу українських героїв, які щодня боронять Україну від російських окупантів.

Олександра Кроліковська — психологиня та культурна активістка. Олександра створила фотожурнал «Фотографії з фронту. Щоденник колективних спогадів», в якому зібрані фотографії побуту та життя українських військовослужбовиць та військовослужбовців. Попри активні бої, українські захисниці та захисники фіксували моменти щоденної боротьби за перемогу.

Alexandra Krolikowska
Lora Litkovska

Лора Літковська — арт-едукаторка, педагогиня та художниця. Реалізовувала благодійні музично-поетичні вечори «Коло світла» у Бучі. Перший захід відбувся ще у жовтні 2022 і відтоді мисткиня організовувала акустичні вечори під час блекаутів, та благодійні концерти для збору на ЗСУ.

Марія Чупруненко — акторка та співачка. У лютому в Києві організувала музичний вечір зі співанням народних пісень для людей, які були вимушені покинути Херсон через війну. Марія Чупруненко, разом з громадою виконала пісні власного авторства та народні, що зазвичай співала з родиною в Херсоні на свята.

Processed with VSCO with a6 preset
Tetyana Ganzha

Тетяна Ганжа — ​​ філологиня, що цікавиться урбаністикою та займається документальним кіно. Завдяки стипендії продовжує розробляти сценарій фільму «Окуповані» про зґвалтування як інструмент війни та працює над інформаційною кампанією для жінок, що стали жертвами насильства.

Катерина Уварова — засновниця екобренду «3,14BAN | ПІБАН», який просуває культуру усвідомленого споживання. Займається апсайклінгом: переробленням матеріалів та пошиттям аксесуарів з рекламних банерів. Завдяки стипендії Катерина популяризує сортування та масштабує бізнес.

Ekateri Uvarova
Yulia Manukyan

Юлія Манукян — журналістка, арткритикиня, співзасновниця та кураторка мистецьких та урбаністичних проєктів ГО «Урбан Ре-Паблік» (Херсон), експертка Музейницької Ради ГО «Музей сучасного мистецтва в Україні». Юлія відновлює роботу організації в Одесі та документує наслідки війни для культурної спадщини півдня України. У межах стипендії Юлія втілила проєкт «Анімація арт опору в окупації» для підтримки мистецької спільноти Херсона.

Андрій Демчук — паралімпійський чемпіон з фехтування та співзасновник «Доступного кіно» — ініціативи, що допомагає людям з порушенням зору «побачити» фільм. Раніше Андрій працював над показами про історію та спорт у Польщі, організовував турнір на підтримку України. У межах стипендії Андрій працював над проєктом «Доступне кіно» та спортивною реабілітацією військових.

Andriy Demchuk

Зореслава Клименко — директорка Южноукраїнського міського історичного музею. Стипендію Зореслава використала на потреби музею, якому потрібно оновлювати фондосховище та впроваджувати новітні технології.

Олена Бруцька — активістка, журналістка, сценаристка, волонтер-піарниця ГО «Жіночий ветеранський рух». Починаючи з жовтня Олена активно працювала над висвітленням в Україні та за кордоном історій про наших військовослужбовиць. Разом із журналом Vogue реалізувала спецпроєкт «Листи з фронту» — матеріали у вигляді листів з окопів від захисниць, які воюють на передовій та лініях фронту.

Olena Brutska
Yanina Aleeva

Яніна Алєєва — очільниця ГО «Моя провінція», яка фокусується на культурно-просвітницькій і дослідницькій діяльності на Полтавщині. Планувала програму лекцій з історії маленьких міст для того, щоб зміцнити самоідентчиність місцевих жителів, підштовхнути до пошуку власних культурних орієнтирів і відійти від клішованих радянських.

Марія Бурмака — музикантка, авторка, журналістка, викладачка. З початку війни і наразі діяльність співачки спрямована на благодійні виступи зі збором коштів для військових та людей, які постраждали від війни, на підняття їхнього духу, а також підтримки дітей. Марія Бурмака виступила на прес-конференції у Military Media Centre, записала інтерв’ю для проєкту «Музичний фронт», взяла участь у марафоні до Дня захисників та захисниць «Територія героїв» та в інших благодійних проєктах.

Maria Burmaka
Oleksandr Doroshenko

Олександр Дорошенко — заслужений художник України. У межах стипендії відкрив експозицію власних робіт «Весна 2022» в Ірпені. Експозиція входила в програму заходів щодо відзначення Дня визволення міста Ірпінь від російських загарбників.

Марина Майковська — режисерка, у межах стипендії працювала над створенням серії фільмів про евакуацію тварин з Бучі. Планує просувати кінопроєкт у міжнародних зоозахисних та правозахисних організаціях.

Maryna Maikovska
Oksana Borovets

Боровець Оксана — арт-директорка, фотографиня. У своєму артпроєкті «Ключі» осмислює та у мистецькій формі показує травматичний досвід втрати дому через символ залишених ключів та ключів, які вже не ведуть до осель, бо ті були зруйновані внаслідок повномасштабного вторгнення та російсько-української війни.

Крикун Альбіна — педагогиня, займається активною освітньою діяльністю. Альбіна створила та реалізувала курс з профорієнтації для підлітків та молоді «Архітектор свого майбутнього» — це програма з визначення талантів та сильних сторін, які стануть орієнтиром для вибору майбутніх професій.

Krikun Albina
Natalia Ukraynets

Українець Наталія спрямовує діяльність на розвиток дітей з аутизмом та затримкою психомовленнєвого розвитку. Завдяки підтримці проєкту Наталія відкрила центр Раннього розвитку «ПрекРАСні», щоб збільшити кількість професійних спеціалістів раннього розвитку в Україні під час війни.

Побідаш Анастасія активістка та засновниця дитячої студії українського танцю «Ярославичі».  Провела благодійний фестиваль-тренінг «Culture for nature» для відновлення природи України за допомогою культурних подій. 2 квітня відбувся перший фестиваль, куди були запрошені 26 творчих колективів Київщини. Внески учасників та учасниць спрямовані на віднову паркової зони деокупованого Ірпеня.

Anastasia Pobidash
Alexandra Kyryushyna

Кирюшина Олександра — культурна менеджерка, що допомагає мисткиням та митцям реалізовувати культурні проєкти через пошук грантових програм. Прикладом є виставка «Випалюй!» — до експозиції увійшло близько 30 авторських керамічних композицій, які восени протягом двох місяців були створені одинадцятьма українськими керамістами.

Охріменко Каріна — громадська активістка, разом з командою створює робоче середовище для літніх жінок із сіл Сумщини у рамках проєкту «Моїм.Рідним». У своїй роботі Каріна звертає увагу на проблему соціальної ізоляції жителів сільскої місцевості.

KIra Okhriemenko
Natalya Korbut

Корбут Наталя проводить благодійні індивідуальні коуч-сессії для українок, які відчувають потребу в підтримці. Разом з тим у межах програми мисткиня проводила відновлюючі ретрит-тренінги, де жінки волонтерки могли б перезавантажитись, відновити ресурс та отримати додаткову енергію.

Тетяна Дашковська — активістка та підприємиця, створила у Запоріжжі безпечний простір для тих, хто змушений залишити свої домівки через війну. Там вона організовувала заняття з боротьби з посттравматичним розладом та індивідуально працювала з жінками, родинами та дітьми, які потребували психологічної допомоги.

photo_2024-03-05 18.17.08
Знімок екрана 2024-03-05 о 18.21.28

Анжеліка Бєлова — ромська активістка, правозахисниця, президентка ГО “Об’єднання ромських жінок “Голос Ромні”. В межах стипендії працювала над відкриттям простору для жінок та дітей, що тимчасово перебувають в Ужгороді, для надання психологічних, юридичних, кар’єрних консультацій.

Анна Бугайлова фінансову допомогу програми витратила на розвиток інклюзивної майстерні в Одесі, де студенти з ментальними порушеннями мають змогу знаходити друзів, спілкуватися, навчатися, розкривати творчі здібності.

Anna Bugailova
Anastasia Bobrova

Анастасія Боброва працює у сфері міського розвитку, координує дослідницькі проєкти та Український урбаністичний форум. У межах стипендії Анастасія запустила новий сезон подкасту про міський розвиток “Ринок вирішить?”.

Дякуємо партнерам MitOst e.V. та SAP за підтримку і за те, що ці проєкти стали можливими.