Vidnova Fellowship Ukraine 2023
У 2023 році на День Незалежності (як і минулого року) запустили нове коло стипендіальної програми Vidnova Fellowship Ukraine. За час конкурсу ми отримали 750 заявок, з яких підтримали 50. Програма передбачає тримісячну фінансову підтримку в розмірі 18 000 грн на місяць для відновлення діяльності в Україні, додаткове разове фінансування 10 000 грн на оренду робочих просторів, менторство або навчання.
Пріоритет надається активісткам/ам та професіоналкам/ам, що працюють у таких напрямах:
- Культура та мистецтво;
- Неформальна освіта;
- Громадський активізм;
- Екологія та охорона навколишнього середовища;
- Незалежні медіа;
- Подолання наслідків війни в суспільстві;
- Соціальні інновації та соціальне підприємництво;
- Захист прав людини.
Стипендіатки та стипендіати третьої хвилі Vidnova Fellowship Ukraine:
![Solomiya Tomaschuk Solomiya Tomaschuk](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Solomiya-Tomaschuk-scaled-qktckdcst2i8et23ioy207ejxesaz6ykrz9uzzwg1c.jpg)
Соломія Томащук — режисерка. Впродовж трьох місяців планує зняти кілька документальних фільмів-портретів про людей, які були вимушені переїхати на Прикарпаття з менш безпечних міст: Маріуполя, Лисичанська, Запоріжжя.
Марина Рижова — фундаторка та режисерка незалежної мистецької формації Art.Razom, займається постановками маловідомих українських опер та популяризацією творчості молодих українських композиторів.
![Marina Ryzhova (1) Marina Ryzhova (1)](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Marina-Ryzhova-1-scaled-qktcq45akmdbd0ppz6bz8r7ym6h20lriwesokvdu0g.jpg)
![Polina Choni Polina Choni](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Polina-Choni-qktcsa5wbvc44nkebm20hpj7x5sirhd8v4xzeu65o0.jpeg)
Поліна Чоні — художниця. Вона працюватиме над художнім проєктом «Хімічна реакція» і створить серію тканих полотен використовуючи натуральні барвники. Цей проєкт присвячений дослідженню натуральних пігментів із рослин, грибів і мінералів, зібраних на території України та розповідає про екологічні наслідки війни.
Аліна Понипаляк — кандидатка історичних наук. Працюватиме над створенням освітньо-виставкового проєкту присвяченого героям оборони Київщини «Київщина — форпост до свободи», покликаний показати як військо спільно з киянами відбивало атаку ворога.
![Alina Ponypalyak Alina Ponypalyak](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Alina-Ponypalyak-qktcu22x8lrm24zjydon79ekbd1hawezrxb01njdww.jpeg)
![Tatiana Korzhova Tatiana Korzhova](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Tatiana-Korzhova-qktd18kjg1lgqwk30zf1qy6bobnf3nx6fgpj0qw4ds.jpg)
Тетяна Коржова — художниця, планує відкрити художню студію, для навчання дітей і дорослих живопису з натури, а також провести виставку присвячену природі Кінбурнської коси – територія, що досі знаходиться під російською окупацією.
Любов Малікова — мисткиня та дизайнерка, представляє творчий колектив DIS/ORDER. Одним із важливих напрямків дизайну є колаборації з мисткинями й митцями. На цей сезон призначено колаборації з Ксенією Гнилицькою та Нікітою Каданом для серійного проєкту ХУСТКА.
![Lyubov Malikova Lyubov Malikova](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Lyubov-Malikova-qktd4eb0ezx5rpyvkukwmnh3jy2tz1gp73na387hgw.jpg)
![Valentina Prytula Valentina Prytula](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Valentina-Prytula-scaled-qktdaz6c98xf1get5oyw2zp991nburl23o1n0yg9ww.jpg)
Валя Притула — керамістка, планує проводити воркшопи, частина яких буде безплатною (для людей, які потребують терапії та допомоги), а також відкрити вільний простір для роботи інших художниць та художників керамісток/ів.
Ксенія Мацкевич після повернення в Україну хоче підготувати матеріали й провести низку офлайн тренінгів з питань комунікації, презентації досвіду та розповсюдження інформації для працівниць та працівників громадської сфери, державних соціальних центрів.
![Ksenia Matskevich Ksenia Matskevich](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Ksenia-Matskevich-qktddukl50uyik8mdxnup9lylfhpdgzj5vt1te6ywg.jpeg)
![Alina Bogdanovych Alina Bogdanovych](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Alina-Bogdanovych-qktdf8e178r5lw89b172vf1e2uo5pfhb0qds9253qo.jpg)
Аліна Богданович — акторка, режисерка, театрознавиця, культурна менеджерка, викладачка. Планує реалізувати власну виставу «Пісня свободи», подкаст про культуру та мистецтво «Я-культура», а також відновити діяльність ГО «Платформа Театральних Ініціатив».
Тереза Барабаш — мисткиня, працює у сфері текстилю, інсталяції, аудіовізуального мистецтва та ленд-арту. Планує працювати над серією тематичних полотен присвячених творчості Поліни Райко (української художниці з Херсонщини, чий будинок-музей був затоплений після підриву Каховської ГЕС).
![Teresa Barabash Teresa Barabash](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Teresa-Barabash-qktdh7trmngy49chpw2q4x0f84w1yfcwmjyoq376ls.jpeg)
![Daryna Antonenko Daryna Antonenko](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Daryna-Antonenko-qktdizqsjdwg1qrncnpcugvrmc50huenjcbpcwkeuo.jpg)
Дарія Антоненко — засновниця апсайклінгової агенції «Re:ban», яка дає друге життя використаним рекламним банерам, виробляючи з них унікальні крафтові вироби на замовлення – сумки, бананки, рюкзаки, чохли для ноутбуків.
Катерина Стрельченко — режисерка, планує відновити діяльність гуртка «Цікаве кіно», де займалися діти та підлітки, які хочуть пов’язати своє життя з журналістикою та кіновиробництвом.
![Kateryna Strelhenko Kateryna Strelhenko](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Kateryna-Strelhenko-qktdl2xvq4rdujqf5k7idxwn55udlmp6hoijr1gx0w.jpeg)
![Taras Prodanyuk Taras Prodanyuk](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Taras-Prodanyuk-qktdm6f3p69fe652r19uany03cfskx1wn3wxwnudrk.jpeg)
Тарас Проданюк — підприємець. Займатиметься відновленням діяльності аналітичного центру, яке допомагатиме організаціям приймати рішення на базі даних. Також планує співпрацю з українським бізнесом у сфері проведення дослідження поточного стану економіки України та життєспроможність МСП.
Катерина Павловська — режисерка, працює над документальним фільмом про Київську Русь. У фільмі досліджуватиме історію створення штучної концепції про три братні народи, і як цю частину історії російська пропаганда досі використовує в інформаційній війні проти України.
![Kateryna Pavlovska Kateryna Pavlovska](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Kateryna-Pavlovska-qktdnz9ysqq7n9iv8bb3kpkt2xk4c17dw0xg0r67u8.jpg)
![Khrystyna Slobodyanuk Khrystyna Slobodyanuk](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Khrystyna-Slobodyanuk-qktdoyzu0g33wg2zfqqx7gkbnko2gj56oxpw99p99s.jpeg)
Христина Слободянюк — акторка, танцюристка, перформерка. Планує вчитися арттерапії, покращувати ментальне здоров’я серед своєї наявної та нової аудиторії, створювати вистави, номери, відео та перформанси, які покликані зцілювати глядачів в Україні.
Ірина Яцик — засновниця та директорка центру неформальної освіти «ПРОСТО» (Житомир), психотерапевтка. Працює над відновленням роботи центру для навчання молоді та дітей в напрямку громадської освіти.
![Дизайн без назви (6) Дизайн без назви (6)](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Дизайн-без-назви-6-2-qktdxaucklhks1zfsucwsuwd5hm5nz7k65tscjco4w.png)
![Olga Solovyova Olga Solovyova](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Olga-Solovyova-qktdsu3y3xdjmqgwvevpghgjklme3qhgk29ra7yzow.jpeg)
Ольга Соловйова повернулась в Україну, щоб працювати зі своїми учнями з Дитячої Академії Мистецтв та організувати безплатні майстеркласи з малювання. Вже встигла відкрила персональну виставку, взяла участь у двох колективних виставках, а також планує взяти участь в благодійному аукціоні.
Таміла Педан — мисткиня, працюватиме над проєктом екоарту «Перетворення» за технологіями ресайклінгу та апсайклінгу. Майстри, що брали участь у попередніх виставках Таміли, на серії майстер-класів навчатимуть 75 людей технікам екоарту.
![Tamila Pedan Tamila Pedan](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Tamila-Pedan-qktdz3p7o5yd15d8a4e62wj652qhf3d1f2uagmoi7k.jpg)
![Alina Neskreba Alina Neskreba](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Alina-Neskreba-qkte0kc6avyf3b8rqr59yj8zenj1e560abdhc4igj4.jpeg)
Аліна Нескреба — звукорежисерка та саунд-дизайнерка. У своєму проєкті «Сучасні українські аудіоказки» адаптовуватиме українські народні казки під інтереси сучасних дітей. В планах робити казки на українській та англійській мові.
Марія Кондратьєва — хореографка, перформерка, викладачка та організаторка культурних подій. За час стипендії планує працювати над власним танцювальним перформансом «Крихкість», плануватиме відкриття простору для представниць/ків мистецтва contemporary dance та перформансу, а також проводитиме майстер-класи із тілесних та танцювальних практик.
![Maria Kondratieva Maria Kondratieva](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Maria-Kondratieva-qkte2bbd0scmp6paj0da3lcv7gwmpv40uz30hnx2y8.jpg)
![Знімок екрана 2024-03-06 о 16.14.49 Знімок екрана 2024-03-06 о 16.14.49](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Знімок-екрана-2024-03-06-о-16.14.49-qkte65hmxfls3v4l463fs4hmj3zl5dckdyze1c87jk.png)
Анна Лодигіна — журналістка, працюватиме над записом 8 епізодів подкасту про деколонізацію української культури та науки «Назад до себе». Кожен епізод буде присвячений одному визначному українському діячу, якого Росія привласнила собі.
Міла Міщенко — психологиня, планує створити простір в Запоріжжі чи Дніпрі, де проводитиме майстер-класи по литтю паперу. Також, хоче організовувати жіночі кола та кіно перегляди раз в тиждень.
![Liudmyla Mishchenko Liudmyla Mishchenko](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Liudmyla-Mishchenko-qkte8x4j1ve6aj3uyd5w4fchhychtac43o4uwo4h80.jpeg)
![Olena Kasian Olena Kasian](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Olena-Kasian-qkteesm7rlflkxsrr8e5n3ueamu7in54ozn1ynki34.jpeg)
Олена Касьян — підприємиця, засновниця OKTOWN.com.ua. Працює над відновленням та розширенням проєкт OKTOWN, а також розробкою мобільного додатку для підтримки туристичного бізнесу в Україні.
Ірина Савицька — співзасновниця українського стартапу Bank of Memories, членкиня активістка організації «Спогади України». Разом з чоловіком у проєкті «Bank of Memories» вони створюють цифрові меморіали героям, що загинули у російсько-українській війні. Це короткі фільми, які можна переглянути прямо з меморіальної дошки за допомогою смартфона.
![Iryna Savytska Iryna Savytska](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Iryna-Savytska-qktegncr8tz1r3vptpfgmh4xc0953p0ntx8kykny28.jpeg)
![Shaza Musa Shaza Musa](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Shaza-Musa-qkteiw6vkl1phkmapoddkwqkf56phnxkt1cc8dc374.jpeg)
Шаза Муса — сирійсько-українська культурна діячка, дизайнерка, ілюстраторка та координаторка мистецьких проєктів. ЇЇ ціль — дослідження патернів та дизайну Полтавської області та оформлення дослідження в діджитал видання.
Яна Тимошенко планує зібрати групу українських музейниць та музейників для співпраці з чеськими колегами та провести майстер-класи для мисткинь, митців, культурних діячок та діячів з Дніпропетровської області з написання грантів.
![Yana Tymoshenko Yana Tymoshenko](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Yana-Tymoshenko-qktel50zwc4d81cvlnbajcc7ia49vmuhs5g3i608c0.jpeg)
![Julia Koval Julia Koval](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Julia-Koval-qkten5ekikvg20fqv0lkdc2p8y7jcbttq3ohgh0x0w.jpeg)
Юлія Коваль — активістка та волонтерка. Планує організувати притулок для людей, що вимушено переїхали в безпечніші регіони через війну, та склад для гуманітарної допомоги, яка прямуватиме на схід України.
Оксана Сигарева — кінопродюсерка та режисерка. З 2020 року знімає документальний фільм про дитячу циркову студію з Харкова. Планує закінчити чорновий монтаж фільму і презентувати його партнерам, щоб знайти фінансування на постпродакшен.
![Oksana Syhareva копія Oksana Syhareva копія](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Oksana-Syhareva-копія-qkteppir4cdjnspxx4f05otvgplianziqrm2hl8c34.png)
![Evgeniya_Melkonyan копія Evgeniya_Melkonyan копія](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Evgeniya_Melkonyan-копія-qktes16e0lk2d3cfcmkstlpwc056bq7mq9oa77sapc.jpg)
Євгенія Мєлконян фасилітуватиме проєкт творчо-відновлюваних лабораторій з руху та голосу, що будуть допомагати справлятися з тривожністю, знаходити опору та відновлюватись. Планує провести близько 3 заходів в різних містах України.
Анна Алієва в Німеччині почала працювати над дослідженням провенансу творів мистецтва, які були вивезені в Німеччину з України під час Другої світової війни. Зараз, повернувшись в Київ, планує ідентифікувати твори, сліди яких вдалося знайти в Німеччині.
![Anna Aliyeva Anna Aliyeva](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Anna-Aliyeva-qktetjp10zmp2h58ia55u7ymscogq6829rig19jgog.jpeg)
![Olena Brychenko Olena Brychenko](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Olena-Brychenko-qktew6mq798nn3bc3x6hc206s9ojbloyatehi7mp80.jpg)
Олена Брайченко працює над матеріалами про зміни у харчовій культурі спричинені війною. Вона розробила запитальник зі свідчень мешканців деокупованих територій Київщини та Чернігівщині. Зараз займається аналізом харчових практик українців в окупації.
Валерія Гуєвська розробляє випуск журналу про андеграунд культуру «Потоп». Планує допрацювати шрифт Dido, який присвячений художнику Андрію Сагайдаковському і зробити відеоінсталяцію на фестиваль Конструкція.
![Valery Guevska Valery Guevska](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Valery-Guevska-qktf2akymhlr3ufufk96jii1sfkfcry55223sykks0.png)
![Khrystyna Semeryn Khrystyna Semeryn](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Khrystyna-Semeryn-qktf527uqxe5aif49rbmvtcwr9xc0oxour7koagugg.jpeg)
Христина Семерин створюватиме есеїв з інтелектуальною рефлексією війни та суспільства (Memory Landscapes, War & Resistance Ecologies of Ukraine, Мова любові і свободи) та серію репортажів про війну й пам’ять.
Любов Лісовенко допомагатиме та підтримуватиме людей, які постраждали внаслідок війни: закупівля продуктів, ліків, засобів гігієни та інших необхідних речей для тих, хто перебуває в складних життєвих обставинах.
![](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Lyubov-Lisovenko-qkwq7u059fnrxdn7j8mmskae9iz1b04f8b15ikffhs.jpeg)
![Andriy-Savych-копія (1) Andriy-Savych-копія (1)](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Andriy-Savych-копія-1-qktflzb9rkjy9tudh2lvrjnloyj6kk3r6hy7nldqgg.png)
Андрій Савич — музикант, його музична кар’єра пройшла через різноманітні оркестри, як в Україні, так і за кордоном (Kyiv Symphony Orchestra, Lviv Philharmonic Orchestra, Orquesta Clásica Santa Cecilia та інші). Він повернувся, щоб відновити свою діяльність та ділитися знаннями.
Оксана Стоміна — поетеса та письменниця, громадська діячка, засновниця ГО «Паперові сходи». Протягом трьох тижнів блокади Маріуполя працювала у волонтерському центрі та документувала жахи російської агресії. Зараз вона почала роботу над документальною книгою про війну – «ВІЙНА НА ПРОСПЕКТІ МИРУ. Історії блокадного Маріуполя». Це збірка історій маріупольців, постраждалих від російських окупантів.
![Oksana Stomina Oksana Stomina](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Oksana-Stomina-qktfh5f4n7xwlyuyohfwg9jbsoca0jxeul9dvejkfk.jpg)
![Alina Holovatyuk Alina Holovatyuk](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Alina-Holovatyuk-scaled-qktfqbcha2hjt3jq5y1y9ga4ax642bb73y8tbiydrk.jpg)
Аліна Головатюк — CGI-художниця, розробниця CEO додатку і тактильного чохла InTempo — превентивного девайса проти панічних атак та стресу. Зараз активно досліджує можливості використання штучного інтелекту в дизайні та архітектурі.
Юлія Нечай протягом 10 років мала свою власну театральну студію (театр-студія «Біла Валіза», Чернігів), яку через війну зруйновано в березні 2022. Юлія хоче запустити благодійні курси для жінок військовослужбовців та відкрити дитячу групу для занять театральним мистецтвом у Чернігові.
![Julia Nechai Julia Nechai](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Julia-Nechai-qktfrusyhalgu3b6640xukabcnkrogfczkqgmuo5kg.jpeg)
![Yulia Kisil Yulia Kisil](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Yulia-Kisil-qktftkub0cye4ct23uubf4mqk32zsh9n83sib4465s.jpeg)
Юлія Кисіль — художниця, працює над документальним серіалом «Лібідо під час війни». В цьому проєкті вона вивчає історію українців, які намагаються зберегти вітальність і жагу до любові попри повномасштабну війну.
Олена Піньковська — музикантка, виконавиця оперної та камерної музики. Планує поєднати камерно-вокальні твори репресованих авторів в одній концертній програмі. Буде налагоджувати партнерство з оркестром, складати програму та планувати події.
![Olena Pinkovska Olena Pinkovska](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Olena-Pinkovska-qktg5zbn6nxlb4siopu3thyoq3yccpi59ho59jq628.jpeg)
![Дизайн без назви (6) Дизайн без назви (6)](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/2024/03/Дизайн-без-назви-6-3.png)
Ірина Щерба — психологиня та психотерапевтка. Створює програму психологічних реабілітаційних центрів для наших захисниць, захисників та їхніх родин.
Ольга Рубан працює в техніці лемпворк з 2008 року. До війни мала власну майстерню в Гостомелі, проводила майстеркласи, брала участь у виставках. Планує відновити майстерню, поновити власну творчу і викладацьку роботу.
![Olga Ruban Olga Ruban](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Olga-Ruban-scaled-qktggoph0ql5j98q6cf57spoa36u0m03eh580zur74.jpg)
![Ganna Bogachuk Ganna Bogachuk](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Ganna-Bogachuk-qktgt1b4tdhs2tax26loh6ip9cbg5g14rlpw0vjjg0.jpg)
Ганна Богачук буде працювати над проєктом «Ідентичність», який досліджує фактори що вплинули на формування ідентичності через призму персональних спогадів жінок зі східних, південних і центральних областей України.
Надія Воронова — докторка наук, доцентка кафедри естетики, історії та культури, кандидатка філософських наук. Працюватиме над проєктом дослідження історії та культури Донбасу. Кінцевим результатом дослідження стане виступ на міжнародній конференції.
![Nadiia Voronova Nadiia Voronova](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Nadiia-Voronova-qktgwgfzoo6cbqc235tt1tg32tgj5slywj6hw4gysw.jpeg)
![Oleksandra Koryak Oleksandra Koryak](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Oleksandra-Koryak-scaled-qktgygtkawxf5pexcj42vt6kthjsmhlauhevufhnhs.jpg)
Олександра Коряк — ромська активістка та правозахисниця, працює у сфері захисту прав ромів понад 10 років. Вона буде досліджувати гендерно-зумовлене насильство у ромських громадах.
Анастасія Леонова — співзасновниця видавництва ist publishing, яке спеціалізується на публікації нон-фікшн літератури. Займатиметься видавничим процесом книги Сюзен Зонтаґ «Regarding th Pain of Others», що торкається теми військової фотографії та етики.
![Anastasia Leonova Anastasia Leonova](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Anastasia-Leonova-qktgzm6gnmi1cjqun0znxiquyfvy165ho648ylsbw0.jpeg)
![Yulia Pylypchatina Yulia Pylypchatina](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Yulia-Pylypchatina-qkth73y552rbwmuzvrllb4o5g0yaeawgd9clp0oca8.jpeg)
Юлія Пилипчатіна — ілюстраторка та керамістка. Її майстерня знаходиться в центрі Харкова, і Юлія мріє продовжувати творити там, надихаючись у своїй творчості традиціями Харківського регіону.
Олександра Нарижна — архітекторка, голова ГО Міські реформи, яка впроваджує нові підходи з розвитку та активації міст через урбаністичні проєкти. Займатиметься підготовкою програм неформальної освіти для підвищення кваліфікації молоді у сфері урбанізму для відбудови України.
![Oleksandra Naryzhna Oleksandra Naryzhna](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Oleksandra-Naryzhna-qkthabkahp5lko724nkpbthuif4fp2nft5lbq1wx0w.jpg)
![Svitlana Tarasenko Svitlana Tarasenko](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/Svitlana-Tarasenko-qkthb3rg6q878z23jzriemdobz9g3zrdx15w4cr3u8.jpg)
Світлана Тарасенко — викладачка та проєктна менеджерка ГО Центр освіти впродовж життя. У межах стипендії працюватиме над книгою для дітей з підприємництва та формуванням курсу з жіночого підприємництва.
Марія Семенченко журналістка. Вона працює над проєктом «Точки болю. Путівник». Це серія текстів про місця та культурно-історичні об’єкти, які до повномасштабної війни були туристичними пунктами на карті України, але були зруйновані чи пошкоджені внаслідок війни.
![maria_semenchenko maria_semenchenko](https://insha-osvita.org/wp-content/uploads/elementor/thumbs/maria_semenchenko-qkthgm3e8rrpap20dvhsiqbxoa3w84mr0atcdql1dc.jpg)
Програма реалізується Іншою Освітою в партнерстві з Сommit by MitOst gGmbH та за підтримки фонду Robert Bosch Stiftung.