Колегіум імені Теодора Гойса: менеджмент спільноти
Партнери: MitOst e.V., BLGU
Тривалість: 2020 — 2022 роки
Координатори: Ольга Дятел, Євген Скрипник, Вікторія Антонюк
Контакт: office@insha-osvita.org
Спільнота Колегіуму імені Теодора Гойса (Theoder Heusse Kolleg) налічувала 300 фасилітаторів і фасилітаторок, координаторів та координаторок програм розвитку громадянського суспільства. Учасники спільноти активно працювали у 24 країнах, втілюючи 21 освітню програму локального, національного та міжнародного рівня.
Програма Колегіум імені Теодора Гойса втілювалась німецькою спілкою MitOst e.V. за підтримки Фонду Роберта Боша з 2001 року до 2019 року включно, та стала прототипом для великої кількості програм неформальної громадянської освіти молоді в різних країнах. Наприклад, в Україні на основі методології та підходів Колегіуму були створені програми «Майстерня громадської активності», «Майстерня сільських ініціатив», «Студії живої історії» тощо. Концепція навчання зосереджувалася на особистісному розвитку людини та базувалася на цінностях інклюзивності, рівних прав, толерантності, прозорості та сталого розвитку.
Колегіум формував системну програму навчання та постійне підвищення кваліфікації міжнародного пулу фасилітаторів та фасилітаторок, менторів та менторок, координаторів та координаторок, які реалізовували програми в різних країнах. Саме належність до цієї міжнародної мережі дала Іншій Освіті змогу розробляти та втілювати інновації у сфері неформальної освіти, а також отримувати щорічне навчання тренерського пулу.
У 2019-2020 роках Колегіум Теодора Гойса завершив свою програмну діяльність. Проте продовжилася діяльність спільноти людей, яка сформувалася за роки існування проєкту. Відповідальність за подальший розвиток та менеджмент спільноти взяли на себе три організації: Інша Освіта (Україна), BLGU (Сербія), MitOst e.V. (Німеччина).
Інша Освіта взяла на себе функцію розбудови структури спільноти та відповідальність за комунікацію, пошук ресурсів, адміністрування. Менеджмент спільноти Колегіуму імені Теодора Гойса включав:
- Організацію регулярних онлайн-зустрічей та обмінів;
- Дизайн структури менеджменту спільноти;
- Розроблення концепції спільного фінансування потреб спільноти;
- Забезпечення регулярної комунікації в спільноті: щомісячні дайджести новин, оновлення сайту — внутрішньої платформи для комунікації;
- Забезпечення менеджменту знань всередині спільноти.
За посиланням можете знайти публікації, розроблені за період існування програми.