Діалог заради змін
Фінансування: Auswärtiges Amt, Robert Bosch Stiftung, European Cultural Foundation
Партнери: MitOst e.V., EcoVisio, Interra, Genius Loci, Auswärtiges Amt
Тривалість: 2014 — 2019 роки
Контакт: office@insha-osvita.org
«Діалог заради змін» — це проєкт, ініційований німецькою спілкою MitOst та Іншою Освітою на тлі постреволюційної ситуації в Україні та анексії Криму у 2014 році. Він мав на меті налагодити конструктивну співпрацю між активістками та активістами, зміцнення громадянського суспільства в Україні та підтримку діалогу із сусідніми країнами.
«Діалог» тривав 4 роки та протягом його роботи проходили навчальні заходи для посилення громадянської активності та відповідальності молоді в Україні, Польщі, Білорусі, Росії та Молдові. Зокрема, важливими складовими є:
- програма «Студії живої історії»;
- форум «Сила Села»;
- Майстерня сільських ініціатив;
- програма «Звичка думати».
Також у межах «Діалогу заради змін» реалізували програму UkraineLab. Це платформа для інтелектуального нетворкінгу та міжгалузевої співпраці українських та європейських творців змін. Програма Ukraine Lab об’єднувала форуми в Києві, Івано-Франківську, Черкасах та Берліні, щоб надати учасникам та організаціям громадянського суспільства простір для дослідження та обговорення бачення розбудови миру та нової ролі громадянського суспільства. Докладніше про програму можна почитати за посиланням.
«Діалог заради змін» працював на локальному та європейському рівнях.
На локальному рівні проєкт зосереджувався на розвитку громадянської активності та формуванні горизонтальних контактів між активістками та активістами.
«Діалог заради змін» сприяв міжнародному обміну між представницями та представниками громадянського суспільства, організаціями та експертними мережами в цільових країнах. Це дало змогу спільно втілювати проєкти з розвитку місцевих громад та культури демократичного діалогу. Також завдяки програмам утворилися зв’язки з учасницями та учасниками. Наприклад, випускниці та випускники попередніх років приєднувалися до фасилітації або навіть ставали програмними координаторками та координаторами для поточного кола «Діалогу заради змін».
«Діалог заради змін» поєднував сім проєктів. Вони згруповані за трьома тематиками: розвиток сільських територій, історія та конфліктний потенціал її трактування у суспільстві, а також культурні та освітні інновації та обмін із ЄС.
Загалом під час проєкту:
– охоплено близько 150 підлітків з сільських громад в Україні, Молдові та Білорусі;
– охоплено близько 160 молодих професіоналів з громадянського суспільства, культурного та освітнього, які беруть участь у міжсекторних заходах в Україні, Молдові, росії та Білорусі;
– учасниками реалізовано 100 проєктів, що сприяють змінам у їхніх сільських громадах;
– велась робота з створення 2 «третіх місця» в Україні — Хата-Майстерня в селі Бабин та Промприлад в Івано-Франківську;
– створено 3 моделі освітніх програм, які можуть бути перенесені в різні місця та контексти;
– перекладено 1 посібник;
– створено 1 онлайн-курс з організації подій.
В межах «Діалогу заради змін» було випущено публікацію «Форум для людей: місце зустрічі людей і сенсів», у якій зібрано теоретичні рамкові підходи та практичні інструменти, які можна використовувати в організації форумів як місць зустрічі людей та сенсів. Почитати онлайн можна за посиланням.