Діалог заради змін

Поділ суспільства в Україні не лише прешкоджає мирному демократичному діалогові, але й конструктивній співпраці соціальних суб’єктів на всіх рівнях в умовах теперішніх потрясінь. Досить хаотичні та часто зманіпульовані умовні лінії розділяють людей в Україні не виключно за регіональним принципом, як часто прийнято вважати, але частіше за зовсім іншими факторами. Поточний конфлікт призводить до протистояння за віковими групами, соціальними шарами та політичними вподобаннями, поділяючи людей на тих, які ностальгують за радянською спадщиною, та тих, які прагнуть зміни курсу країни в західному напрямку.
Проект «Діалог заради змін» був покликаний допомогти подолати ці соціальні розбіжності через зміцнення громадянського суспільства і діалогу в Україні. Програма працювала на кількох рівнях:
На локальному рівні це програми задля розвитку громадянської активності та мирного діалогу з 14 майстерень (семінарів) для приблизно 280 молодих людей із восьми регіонів України.
Впродовж шести семінарів, шістдесят молодих професіоналів отримають знання про те, як бути «аніматором громади» завдяки програмі неформальної громадянської освіти.
З «UkraineLab» отримала життя національна мережа громадянського суспільства, яка підтримується як «агент змін», у рамках взаємодії, навчання з «розвиток потенціалу» і врегулювання конфліктів, а також зустрічей з мережування.
На європейському рівні 12 довгострокових партнерств (тандемів) між українськими та німецькими/європейськими організаціями громадянського суспільства. Тандеми спільно втілюють проекти з «Розвитку місцевих громад» та культури демократичного діалогу і залучені до європейської мережі.
На місцевому рівні помітно, що між організаціями громадянського суспільства в периферійних районах та сільській місцевості соціальні зв’язки не існують. За межами центру у цих областях немає привабливих освітніх програм, організаційних структур і моделей для наслідування «громадських лідерів». Формування культури діалогу та пропагування колективної відповідальності за майбутнє України набуває особливого значення. Суб’єкти громадянського суспільства можуть грати роль «трансляторів», «модераторів» і «будувати мости». Таким чином, можна втілити ідеали плюралістичного і демократичного суспільства на практиці з конкретними проектами і кампаніями в місцевих громадах.