Vidnova Fellowship Ukraine 2022

Vidnova Fellowship Ukraine 2022

Фінансування: Mitost e.V. й SAP Ukraine

Партнери: MitOst e.V й SAP Ukraine

Тривалість: 1 серпня 2022 – квітень 2023 (з можливістю пролонгації)

Бюджет: 50 000 EUR

Координаторка: Сінькевич Юлія/Ольга Логвиновська

Контакт: office@insha-osvita.org

Vidnova UA — це програма стипендійної підтримки людей, які були вимушені виїхати за кордон після російської повномасштабного вторгнення, проте повернулись в Україну, аби продовжити тут свою культурну, медійну, екологічну, освітню чи правозахисну діяльність. 

Багато активних соціальних інноваторок та інноваторів, які стали біженцями, але пізніше знову повернулися в Україну, потребують підтримки для відновлення своєї діяльності. Ми підтримуємо митців/мисткинь, соціальних підприємців/підприємиць, активістів/активісток, освітян/освітянок, культурних менеджерів/менеджерок діяльність яких є важливою для їх спільнот. Їм потрібна підтримка та ресурси, щоб розпочати заново, оскільки фізична або суспільна основа для їхньої роботи була зруйнована або пошкоджена.

Ми отримали 3602 заявки на стипендію Vidnova Ukraine серед 3602, а відібрали  23 соціальних інноваторок та інноваторів, які працюють у різних сферах. Щомісяця стипендіат(-к)и отримують 16 200 грн на реалізацію ідей та для нового старту в Україні. 

Напрями та цілі проєкту:
1.  Економічна підтримка стипендіатів/стипендіаток шляхом виплати їм стипендії.
2. Сприяння професійному розвитку стипендіата та стипендіаток — зокрема, в формі менторської підтримка, експертні консультації, навчання та ін.
3. Створення мережі соціальних інноваторів репатріантів.

Діяльність стипендіатів та стипендіаток під час проєкту:

  • Створення просторів для вимушено переселених спільнот та громад, які відновлюють свої домівки (арт-едукаторка Лариса Літковська та акторка Марія Чуприненко).
  • Покращення умов праці в громадах (громадська активістка Кіра Охріменко). 
  • Відновлення музейних просторів ( Директорка Южноукраїнського міського історичного музею Зореслава Клименко).
  • Переосмислення культурного спадку окремих регіонів України (очільниця ГО “Моя провінція” Яніна Алєєва).
  • Опрацювання теми війни та травми через мистецтво (медійниця Вікторія Кратінова, журналістка та арткритикиня Юлія Манукян, заслужений художник України Олександр Дорошенко, філологиня Тетяна Ганжа, активістка та журналістка Олена Бруцька, мультидисциплінарна мисткиня Александра Кроліковська, режисерка Марина Майковська та артдиректорка та фотографиня Боровець Оксана). 
  • Навчання дітей та опіка над ними (педагогиня Крикун Альбіна, Наталія Українець,  Андрій Демчук).
  • Підтримка інших митців (культурна менеджерка Кирюшина Олександра).
  • Надання психологічної допомоги (коуч Наталя Корбут, підприємиця Тетяна Дашковська 
  • Розвиток навичок апсайклінгу для відновлення інфраструктури на деокупованих територіях (засновницю екобренду «3,14BAN | ПІБАН» Катерина Уварова).
  • Проведення благодійних заходів (засновниця дитячої студії українського танцю Побідаш Анастасія, музикантка та викладачка Марія Бурмака).

Протягом програми стипендіати/стипендіатки знайомляться з діяльністю одне одного, отримують стипендії та відновлюють свою культурну діяльність в Україні.  

Стипендіат(к)и продовжують роботу над соціальними ініціативами до кінця березня 2023 року. Слідкувати за новинами можна у Фейсбуці.

Інша Освіта https://www.facebook.com/inshaosvita
Vidnova https://www.facebook.com/vidnovafellowship
Сайт Vidnova http://vidnova.org/